wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-09-26| Geodezja, GIS, Software, Imprezy

Targi GEA 2011

W nowej hali sportowej AWF w Katowicach odbyły się XVII Międzynarodowe Targi GEA (14-16 września). Rozwiązania dla GIS-u i do modelowania hydraulicznego sieci wodno-kanalizacyjnej oferowała spółka Bentley Systems Polska, a narzędzia GIS do zarządzania pasem drogowym – katowickie Przedsiębiorstwo Projektowo-Usługowe INKOM.


Targi GEA 2011

Stoisko miała też olsztyńska spółka Visimind Ltd zajmująca się pozyskiwaniem oraz opracowywaniem zobrazowań dwu- i trójwymiarowych w mobilnych technologiach fotogrametrycznych i teledetekcyjnych (skaning laserowy) z wykorzystaniem systemów lokalizacji satelitarnej. Tyska firma CAD Consult, autoryzowany diler Autodesku, oferowała rozwiązania tej firmy, a także oprogramowanie nakładkowe na bazie AutoCAD-a do komputerowego wspomagania prac inżynierskich m.in. w geodezji i kartografii.

Natomiast spółka Logica Poland przyjechała na targi z nową wersją oprogramowania NET-GRAF (GIS) przeznaczonego dla przedsiębiorstw sieciowych. Swoje stoisko miał też jedyny przedstawiciel administracji – Wojewódzki Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Katowicach, który promował dane z wojewódzkiego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.

W ramach imprez towarzyszących odbyły się dwie konferencje. „GIS/SIT w zarządzaniu infrastrukturą drogową i miejską na obszarze miasta, powiatu. Informacja, Środowisko, Bezpieczeństwo” to hasło pierwszej z nich (14 września). Profesor Tadeusz Chrobak (AGH w Krakowie) mówił o zarządzaniu infrastrukturą przestrzenną z wykorzystaniem GIS, Maria Kolińska (UM Kraków) prezentowała cyfrową mapę zasadniczą miasta Krakowa, a bazy państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego w zarządzaniu miastem były tematem wystąpienia Jana Schnercha (MODGiK w Łodzi). SIP w Wydziale Architektury i organizacja pracy w środowisku danych przestrzennych w UM omówiła Alicja Kulka (UM Tychy), a reprezentantki Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej (Ewa Sikora i Katarzyna Wykręt) przedstawiły wykorzystanie informacji przestrzennej w powiecie.Druga konferencja dotyczyła systemów informatycznych wykorzystujących GIS w zarządzaniu instytucjami o rozległej infrastrukturze (15-16 września). Joanna Kołacińska (GUGiK) zaprezentowała system informatyczny Geoportal 2. Jan Studziński (IBS PAN) omówił kompleksowe zarządzanie miejską siecią wodociągową w oparciu o systemy GIS, SCADA i modele matematyczne, a Jakub Bierut system informacji przestrzennej w spółce Katowickie Wodociągi. Z kolei oświadczenia z wdrożenia systemu GIS w firmie ciepłowniczej zaprezentował Roman Stolarski (MPEC S.A. w Krakowie). Ciekawe wystąpienie na temat wykorzystania GIS miał również prof. Janusz Łomotowski (UP we Wrocławiu), a wykorzystanie technologii fotogrametrycznych dla inwentaryzacji i monitoringu terenu omówił dr inż. Ryszard Preuss (Politechnika Warszawska).

W czasie targów odbyło się także szkolenie pod hasłem „System informacji przestrzennej w Quantum GIS i program EPANET”.

Źródło: Lockus


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
KNG Dahlta w Tatrach
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS