Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-09-26| Geodezja, GIS, Software, Imprezy

Targi GEA 2011

W nowej hali sportowej AWF w Katowicach odbyły się XVII Międzynarodowe Targi GEA (14-16 września). Rozwiązania dla GIS-u i do modelowania hydraulicznego sieci wodno-kanalizacyjnej oferowała spółka Bentley Systems Polska, a narzędzia GIS do zarządzania pasem drogowym – katowickie Przedsiębiorstwo Projektowo-Usługowe INKOM.


Targi GEA 2011

Stoisko miała też olsztyńska spółka Visimind Ltd zajmująca się pozyskiwaniem oraz opracowywaniem zobrazowań dwu- i trójwymiarowych w mobilnych technologiach fotogrametrycznych i teledetekcyjnych (skaning laserowy) z wykorzystaniem systemów lokalizacji satelitarnej. Tyska firma CAD Consult, autoryzowany diler Autodesku, oferowała rozwiązania tej firmy, a także oprogramowanie nakładkowe na bazie AutoCAD-a do komputerowego wspomagania prac inżynierskich m.in. w geodezji i kartografii.

Natomiast spółka Logica Poland przyjechała na targi z nową wersją oprogramowania NET-GRAF (GIS) przeznaczonego dla przedsiębiorstw sieciowych. Swoje stoisko miał też jedyny przedstawiciel administracji – Wojewódzki Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Katowicach, który promował dane z wojewódzkiego zasobu geodezyjnego i kartograficznego.

W ramach imprez towarzyszących odbyły się dwie konferencje. „GIS/SIT w zarządzaniu infrastrukturą drogową i miejską na obszarze miasta, powiatu. Informacja, Środowisko, Bezpieczeństwo” to hasło pierwszej z nich (14 września). Profesor Tadeusz Chrobak (AGH w Krakowie) mówił o zarządzaniu infrastrukturą przestrzenną z wykorzystaniem GIS, Maria Kolińska (UM Kraków) prezentowała cyfrową mapę zasadniczą miasta Krakowa, a bazy państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego w zarządzaniu miastem były tematem wystąpienia Jana Schnercha (MODGiK w Łodzi). SIP w Wydziale Architektury i organizacja pracy w środowisku danych przestrzennych w UM omówiła Alicja Kulka (UM Tychy), a reprezentantki Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej (Ewa Sikora i Katarzyna Wykręt) przedstawiły wykorzystanie informacji przestrzennej w powiecie.Druga konferencja dotyczyła systemów informatycznych wykorzystujących GIS w zarządzaniu instytucjami o rozległej infrastrukturze (15-16 września). Joanna Kołacińska (GUGiK) zaprezentowała system informatyczny Geoportal 2. Jan Studziński (IBS PAN) omówił kompleksowe zarządzanie miejską siecią wodociągową w oparciu o systemy GIS, SCADA i modele matematyczne, a Jakub Bierut system informacji przestrzennej w spółce Katowickie Wodociągi. Z kolei oświadczenia z wdrożenia systemu GIS w firmie ciepłowniczej zaprezentował Roman Stolarski (MPEC S.A. w Krakowie). Ciekawe wystąpienie na temat wykorzystania GIS miał również prof. Janusz Łomotowski (UP we Wrocławiu), a wykorzystanie technologii fotogrametrycznych dla inwentaryzacji i monitoringu terenu omówił dr inż. Ryszard Preuss (Politechnika Warszawska).

W czasie targów odbyło się także szkolenie pod hasłem „System informacji przestrzennej w Quantum GIS i program EPANET”.

Źródło: Lockus


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Studenci inwentaryzują budynek AGH
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS