wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-09-20| Geodezja, Ludzie, Instytucje, Imprezy

Bytom dumny ze swoich geodetów

Osiągnięcia bytomskiego Wydziału Geodezji spotykają się z uznaniem środowiska geodetów w całym kraju – chwali się na swojej stronie internetowej Urząd Miejski w Bytomiu.


Bytom dumny ze swoich geodetów
Niedawną okazją do prezentacji swoich osiągnięć była wrześniowa konferencja w Wiśle organizowana przez katowicki oddział Stowarzyszenia Geodetów Polskich oraz Wojewódzki Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Katowicach. Urząd Miejski w Bytomiu przybliżył na niej: problem związany z genezą powstawania zbiorników bezodpływowych wskutek prowadzonej na terenie miasta eksploatacji górniczej, a także związanych z tym zagrożeń, konieczność ich monitorowania oraz przewidywania przy pomocy danych ze skaningu laserowego, którymi dysponuje Wydział Geodezji. Jak chwali się bytomski magistrat, tematem zainteresował się m.in. ekspert z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

Drugim wydarzeniem, w którym przedstawiciele bytomskiego ratusza brali niedawno udział, były organizowane w Katowicach XVII Międzynarodowe Targi GEA. Tam z kolei zaprezentowano osiągnięcia i plany związane z rozbudową Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej. Zainteresowanie zebranych wzbudził Portal Zarządzania Kryzysowego, wspomagający pracę Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Bytomski Urząd Miejski podkreśla, że jego doświadczenia związane z infrastrukturą informacji przestrzennej są bardzo często wykorzystywane przy realizacji i budowie podobnych systemów w innych miastach. Jak zaznaczono na stronie ratusza, jeden z prelegentów występujący podczas konferencji w Wiśle podkreślał nawet, że „wszystko, co nowe, zaczyna się w Bytomiu”.

Źródło: UM w Bytomiu, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
BYTOM w samej czołówce :) tylko brać przykład
odpowiedz zgłoś
> I brawo Bytom! :)
odpowiedz zgłoś
?wszystko, co nowe, zaczyna się w Bytomiu? Chętnie na ten temat porozmawiam a dowodów nie brakuje.
odpowiedz zgłoś
?wszystko, co nowe, zaczyna się w Bytomiu? chyba się odrobinę zagalopował z tym stwierdzeniem
odpowiedz zgłoś
4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 4
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS