Niedawną okazją do prezentacji swoich osiągnięć była wrześniowa konferencja w Wiśle organizowana przez katowicki oddział Stowarzyszenia Geodetów Polskich oraz Wojewódzki Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Katowicach. Urząd Miejski w Bytomiu przybliżył na niej: problem związany z genezą powstawania zbiorników bezodpływowych wskutek prowadzonej na terenie miasta eksploatacji górniczej, a także związanych z tym zagrożeń, konieczność ich monitorowania oraz przewidywania przy pomocy danych ze skaningu laserowego, którymi dysponuje Wydział Geodezji. Jak chwali się bytomski magistrat, tematem zainteresował się m.in. ekspert z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.
Drugim wydarzeniem, w którym przedstawiciele bytomskiego ratusza brali niedawno udział, były organizowane w Katowicach XVII Międzynarodowe Targi GEA. Tam z kolei zaprezentowano osiągnięcia i plany związane z rozbudową Bytomskiej Infrastruktury Informacji Przestrzennej. Zainteresowanie zebranych wzbudził Portal Zarządzania Kryzysowego, wspomagający pracę Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego.
Bytomski Urząd Miejski podkreśla, że jego doświadczenia związane z infrastrukturą informacji przestrzennej są bardzo często wykorzystywane przy realizacji i budowie podobnych systemów w innych miastach. Jak zaznaczono na stronie ratusza, jeden z prelegentów występujący podczas konferencji w Wiśle podkreślał nawet, że „wszystko, co nowe, zaczyna się w Bytomiu”.