Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-09-22| GIS, Mapy, Software

Dwie odległości z Google Earth

Kilka drobnych udogodnień oferuje opublikowana właśnie w internecie wersja 6.1 wirtualnego globusa Google’a.


Dwie odległości z Google Earth
W nowym wydaniu Google Earth wprowadzono m.in. dwie metody mierzenia odległości. Narzędzie „map length” wyznaczy odległość na mapie, a „ground lenght” – z uwzględnieniem rzeźby terenu. Udostępniono ponadto możliwość sortowania zapisanych przez użytkownika lokalizacji w kolejności alfabetycznej. Po raz kolejny udoskonalono także moduł StreetView. Teraz, by przeskoczyć do kolejnego zdjęcia, wystarczy jedno, a nie dwa kliknięcia. Sam przeskok ma być bardziej z kolei bardziej płynny i szybszy.

Nowe narzędzia oferuje także wersja płatna globusa, czyli Google Earth Pro. Umożliwia ona dodawanie podziałki i kierunku północy do wydruku, wzbogacono ją o uproszczony kreator filmów, a także połączono mierzenie odległości z tworzeniem profili terenu.

Źródło: Google LatLong blog


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanery laserowe pomagają kręcić "Grę o tron"
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS