wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-10-10| Prawo, Ludzie, Instytucje

Janusz Dygaszewicz odwołany ze stanowiska


Według niepotwierdzonych informacji w piątek ze stanowiska dyrektora Departamentu Informatyzacji i Rozwoju Państwowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego GUGiK odwołany został Janusz Dygaszewicz.

Na pełniącego obowiązki dyrektora tego departamentu powołany został Jarosław Wysocki. Dotychczas był on naczelnikiem Wydziału Informatyzacji Państwowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego.

JP


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Zespół ekspertów, to też ok, ale kogo nazywasz ekspertem? Poczytaj raport NIK...
odpowiedz zgłoś
Sedno sprawy Oczywiśćie żę nie!!! Potrzeby powien zgłaszać zespół ekspertów (specjaliści Sądownictwa, Podatków, Zarządzania kryzysowego), geodeci powinni powiedzieć które z tych potrzeb i w jaki sposób są w stanie zaspokoić a GGK powinien stanąć po środku tej dyskusji jako element łączący a nie tuba geodezji.
odpowiedz zgłoś
Sedno sprawy Więc dochodzim do sedna sprawy, decyzja o odsunięciu Pana Dygaszewicza jest trafna. Nareszcie w geodezji decyzje będą podejmować geodeci oczywiście przy wsparciu informatyków. Czy nie tak powinno być od poczatku informatyzacji zasobu???? DDajcie nowemu GGK czas, nie udowodni że myśli.
odpowiedz zgłoś
Miejsce dla każdego I nie ma siły dane muszą być czytelne dla sądów, urzędów skarbowych, policji, straży pożarnej..., a nie dla geodetów. Potrzeby geodetów zgłaszane do inormatyków powinny dotyczyć programów do pracy (winkalki itp.) a nie tego jak mają pracować sądy.
odpowiedz zgłoś
Miejsce dla każdego Chwała Józek!Wracając do przyczyn. Zinformatyzowany zasób ma być miejscem przesyłu danych zebranych przez geodetów do innych instytucji (tak?). A więc GUGIK przekazuje wymagania innych instytucji do geodetów a informatycy tworzą system który pozwoli na tę wymianę. Czy w Holandii działa to inaczej?
odpowiedz zgłoś
Miejsce dla każdego Jak widać z poniższego, jesteśmy jednak sobie wzajemnie bardzo potrzebni. Jesteśmy na GEOFORUM, a nie na INFOFORUM. Tu powinniśmy raczej mówić o potrzebach geodetów kierowanych do informatyków, a nie na odwrót. Miejsce jest dla każdego, kto chce. Po co obrażać innych. Agitatoruś - to Ty zacząłeś.
odpowiedz zgłoś
Dziękuję za naukę Tak powinno być pisz na czym się znasz , a nie mędrkuj nad tym o czym nie masz pojęcia :), Agitatorze dlaczego nie piszesz już jako Zenek???
odpowiedz zgłoś
Ziemlomierowi ku nauce Forum dyskusyjne - jest przeniesioną do struktury stron WWW formą grup dyskusyjnych, która służy do wymiany informacji i poglądów między osobami o podobnych zainteresowaniach przy użyciu przeglądarki internetowej. 'wikipedia'. Zainteresowania mamy podobne poglądy zgoła odmienne :)
odpowiedz zgłoś
Do agitatora urząd skarbowy nalicza podatek ze współrzędnych gratujuję pojęcia...
odpowiedz zgłoś
GEODECI RASA PANÓW Geoforum to nie kozetka u psychoanalityka dla niedowartościowanych informatyków, czego tu szukasz zabieraj zabawki na swoje podwórko...
odpowiedz zgłoś
GEODECI RASA PANÓW!!!! Jak sędzia nie umie mapy przeczytać to do nauki niech się weźmie i geodezję skńczy! A jak urząd skarbowy nie wie jak ze wspłrzędnych podatek naliczyć to jego strata do nauki niech się weźmie i geodezję skończy!!!
odpowiedz zgłoś
Jesteśmy służbą geodezyjną Fakt jest następujący my geodeci służym innym, a informatycy służą nam. Ci co myślieli inaczej..., zresztą poco pisać o tym czego już nie ma.
odpowiedz zgłoś
Założenia teoretyczne/Agitator/ Boże! jak mi Cię żal! biedny niedowartościowany informatyku!
odpowiedz zgłoś
Do Agitatora poleciał bo dzielił kasę....... dobrze, że miał pełną świadomość za co poleciał ;)
odpowiedz zgłoś
Założenia teoretyczne A wpisz sobie geodeto te dane w zeszyt włóż do beczki i schowaj w studni. I niech Cieręka boska broni żeby je do koputera dawać. OD tych kompiuterów to ino słońce na czarno świci, koguty w nocy piejo, a krowy kwaśne mleko dajo.
odpowiedz zgłoś
Założenia teoretyczne. Wot i masz! Ziemlomierze a pomyślałeś, że dane które tobie mówią wszystko dla sędziego w księgach wieczystych są tylko ciągiem NIC NIE ZNACZĄCYCH CYFEREK. A swoją drogą przed II wiojną geodezja nie była zawodem tylko SŁUŻBĄ!!!
odpowiedz zgłoś
założenia teoretyczne cd. I czapki z gółw przez geodetami z powiatów - bo tam gdzie dane tam prawdziwa geodezja. A jeśli Agitator rzeczywiście tak świetnie programuje to napewno zajdzie się dla niego miejsce w GUGiK (świetnie płatne), na stanowisku podinspektora, bo to odpowiednie stanowisko dla informatyka.
odpowiedz zgłoś
Założenia teoretyczne Odwieczny problem z informatykami, którym wydaje się że narzedzie to podstawa, a podstawą są dane. Takie proste a odchodząca z GUGiK-u ekipa z tym właśnie miała największy problem. Pomyślcie dzięki komu "wspaniałe" systemu budowane na szczeblu centralnym zasilane są informacjami!!!
odpowiedz zgłoś
Założenia teoretyczne cd. dalej PRO BUBLICO BONO i dystrybucją powinni zająć się ci którzy znają się na niej najlepiej. Moim skromnym zdaniem p. DYgaszewicz miał tego pełną świadomość, a poleciał za to, że jego departament dzielił kasę. TAK WYGLĄDA WALKA Z UKŁADEM W IV RP.
odpowiedz zgłoś
Założenia teoretyczne Poszukiwaczu, zdziwił byś się mocno gdybyś zobaczył jak dużo geodezja wmosi do budowy samolotów. Co do mojego pieniactwa - informatyzacja zasobu dla geodetów powinna powinna oznaczać dostarczenie danych a dane w oólnodostępnej formie mają być dystrybuowane dalej.
odpowiedz zgłoś
Założenia teoretyczne cd. Cd. do Agigatora. Pewnie nie chciałbyś latać samolotem zbudowanym przez geodetę, a ja również zbudowanym przez Ciebie.
odpowiedz zgłoś
Założenia teoretyczne Drogi Agigatorze. Twoja wypowiedź to typowe łapanie za słowa. Komentujesz coś co nie zostało wypowiedziane. W tym co mówisz masz rację, jeśli chodzi o zastosowania map w systemach informacyjnych. Jednak jako informatyk najprawdopodobniej wykonasz koszmarną mapę.
odpowiedz zgłoś
za co kasa? Za wykonanie to akurat jest mała kasa w porównaniu z kasą która się ma ze sprzedaży informacji. Ja się boję że dojdzie do tego że kasa zostanie wywalona i pójdzie jak zwykle na półki. Może się też okazać że w czyimś interesie nie leży to żeby dane były łatwo obrabiane.
odpowiedz zgłoś
zobaczymy co będzie - suplement Boję się tylko że geodeci swoje skarby niczym Gollum będą gmatwać format i ukrywać owoce swojej pracy. A na końcu i tak się okaże że taki np TeleAtlas, albo inny Maps.Google i tak ma dokładniejsze dane, aktualna bazę danych. W dowolnym formacie i tanio.
odpowiedz zgłoś
Zobaczymy MISIU 100/100. Ale właśnie całej reszcie chodzi o to że najważniejszy jest ten kto dostanie kasę za wykonanie :(
odpowiedz zgłoś
zobaczymy co będzie wystarczy tych sporów. nieważne kto zrobi - byle zrobił to dobrze. nie mając na celu własny interes. kwestia czy zrobi to geodeta, czy informatyk jest wtórna, najlepiej jak zrobią to wspólnie i zrobią to tak żeby z danych można było korzystać w wielu systemach i przez wiele instytucji i firm.
odpowiedz zgłoś
Założenia teoretyczne Wpadło wam geodeci do głowy, że wy też TYLKO wspieracie inne zawody. Stworzenie systemu który ułatwi życie nie WAM ale tym dla których pracujecie wiąże się z bardzo precyzyjną wymianą wiedzy waszej i informatyków. Ale przy Waszej wszechwiedzy i nieomylności najlepiej od razu dać sobie spokój.
odpowiedz zgłoś
założenia teoretyczne Zgadzam się z "poszukiwaczem" a dla Agitatora mam propozycje wyjazdu do Anglii, tam poszukują takich ograniczonych myślowo informatyków!!! Tam to się chłopie rozwiniesz, że ho, ho!
odpowiedz zgłoś
założenia teoretyczne Zgadzam się z zorro. W wielu środowiskach kraju funkcjonuje pogląd że informatyka zastępuje inne zawody. Nic błędniejszego w rozumowaniu. Informatyka wspiera nowymi narzędziami funkcjonowanie innych zawodów.(programami)
odpowiedz zgłoś
założenia teoretyczne... Wprawdzie nie jestem Józuś, ale z miłą checią zobaczyłabym to odszczekanie pod Kolumną Zygmunta. Kolego, ocknij się z amoku! Znaczna część obecnie pracujących geodetów ma wykształcenie również informatyczne i to nie to pseudo informatyczne"!
odpowiedz zgłoś
Kto ważniejszy? Założenia teoretyczne Józuś jesteś w stanie wyobrazić sobie geodetę wykonawcę z miasta powiatowego specjalistę od podziałów jako architekta systemu w C++, Borland czy innym Delphi albo jako autora kodu źródłowego??? Jeżeli tak to ja wszystko odszczekam pod Kolumną Zygmunta.
odpowiedz zgłoś
kto ważniejszy? Najwięcej godzin na uczelniach mają z tych przedmiotów informatycy?
odpowiedz zgłoś
Kto ważniejszy? Tylko szkoda że na tym DUŻYM STUDIOWANIU nie uczą logiki i przysposobienia do zdrowego rozsądku.
odpowiedz zgłoś
Kto ważniejszy? Nie, te wszystkie przepisy powinni przede wszystkim tworzyć informatycy. Żeby zostać matką karmiącą, nie trzeba dużo studiować i mieć praktykę zawodową :)))))))))))))))))))
odpowiedz zgłoś
KTO WAŻNIEJSZY? Prawo geodezyjne powinni tworzyć geodeci oczywiście, Rodzinne matki karmiące, Ruchu Drogowego kierowcy, Budowlane murarze, Administracyjne urzędnicy z powiatu etc.etc. WYOBRAŹNI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz zgłoś
Kto ważniejszy? Józuś a powiedz Wszystkim jak to się stało w "starej" UE, że projekty przygotowali informatycy powiedzieli geodetom jak mają pracować i działa? U nas Powiatowy na zagrodzie równy wojewodzie! Mamy zadób w szafie i tak jest dobrze bo Jadzie wie gdzie zeszyt leży. WYOBRAŹNI TROCHE, MYŚLEĆ!
odpowiedz zgłoś
kto ważniejszy? Informatyzacja powinna przebiegać w naszej branży tak jak tego sobie życzą geodeci, a nie na odwrót. Śmiesznie by było, gdyby to informatycy dyktowali warunki geodetom :) Mielibyśmy ładny porządek w pokoju, w którym nie ma mebli:)))
odpowiedz zgłoś
Całe szczęście że z powiatu HA HA ha... Dw anewsy wstecz - obsługa skanera, generowanie plików pdf - aktualne szkolenia dal Geodetów Powiatowych :) Papiry do rejenta nosić a nie dotykać się do projektów informatycznych.
odpowiedz zgłoś
opcja? nic z tego nie rozumiem... czy to wszystko jest o Dygaszewiczu? A jaka to opcja teraz "panuje"? Czy ktoś już coś mówił o odbieraniu uprawnień i zakazach wykonywania zawodu? Swoją drogą, to dobrze, że GGK jest z powiatu. Oni są najbliżej wykonawstwa i problemów geodetów
odpowiedz zgłoś
Żdzichu, Święta racja!!!! Zgłaszam postulat!!! Wszystkim geodetom którzy mają co kolwiek wspólnego z opcją inną niż obecnie nam panująca należy odebrać uprawnienia i zakazać wykonywania zawodu!!!
odpowiedz zgłoś
ad voce do obserwatora dlaczego z Legionowa? Tam juz wszystko zrobione. Teraz dzialamy w Warszawie
odpowiedz zgłoś
nauka obsługi skanera w Łodzi!!! O kur..., naprawdę, tego jeszcze nie było. Te w Łodzi to mocno czerwone, nie wiadomo tylko czy to barwa sztandaru czy tak ze wstydu. Ja myślę, że ten odcień to najpierw nabrali od sztandaru, a tera się pudrują. Tylko czekać jak bedą w paski (biało - czerwone). No takie ZEBRY nijakie.
odpowiedz zgłoś
dlaczego z Katowic? a tak MISIE napisało. Skąd by nie było, ważne żeby było jedynie słuszne. A to z Katowic akurat juz jest wystarczającoo słuszne. Prawda? A jak coś GGK zatwierdzi to trzeba to wykonać pomimo sprzeciwów tak zwanego "środowiska". W czym problem?
odpowiedz zgłoś
Misiu dlaczego akurat z Katowic, a może z Przasnysza albo Legionowa.
odpowiedz zgłoś
szkoda Szkoda, może sie okazać że informatyzacja całości Zasobu będzie polegała na konwersji danych do jednego formatu (np. tego pochodzącego z Katowic). Tak była przynajmniej nadzieja że dane da się zintegrować z wielu systemów. Geodeci informatyzując mogą nie ogarnąć tak karkołomnego zadania...
odpowiedz zgłoś
Lustracja czy lustrzyca? Z ponyższych postów wynika, że dla niektórych lustracja myli się z "lustrzycą". Chyba wiadomo o co chodzi bez wdawania się w szczegóły. Co do przyporządkowania zagadnień do zawodów, to chyba zasada wynika z wykształcenia, a nie poglądów? Chyba, że coś się zmieniło.
odpowiedz zgłoś
INSTRUKCJA TECHNICZNA Zenuś pamiętaj jakość pracy zależy od opcji politycznej. Geodetów Powiatowych zapraszamy 2 newsy wstecz. W Łodzi będą uczyć obsługi skanera, dla tych którzy nie wiedzą co to skaner przewidziano zajęcia wyrównawcze.
odpowiedz zgłoś
Zenuś to ty nie dośc że czerwony to jeszcze nie geodeta, czego tu szukasz??? pracy a może Ciebie też już zwolnili
odpowiedz zgłoś
EKSPERCI Wpadło wam kiedyś do głowy że informatyzację powinni robić ci co się naniej znają (informatycy) a nie ziemlomiery z ... dla których wysypanie winkalka jest równoznaczne z awarią instrumentu?
odpowiedz zgłoś
Lustracja a ja chętnie zajmę się Panem Dygaszewiczem jak skończę z zenkiem
odpowiedz zgłoś
nie mówię do widzenia, mówię żegnaj Nareszcie. Tego dyrektora państowy zasób mało interesował. Pa, pa.
odpowiedz zgłoś
GISPOL rządzi!!! którzy działecze wg. niepotwierdzonych informacji ustawiają się w kolejce po stanowiska?
odpowiedz zgłoś
52 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Studenci inwentaryzują budynek AGH
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS