wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-09-27| Geodezja, Prawo, Ludzie, Instytucje, Imprezy

Mamy nowego głównego geodetę kraju


Dziś o godz. 10 w siedzibie Ministerstwa Budownictwa Wiesław Potrapeluk otrzymał z rąk ministra Antoniego Jaszczaka nominację na stanowisko głównego geodety kraju.

Minister Jaszczak wręczając nominację, stwierdził, że Wiesław Potrapeluk został wybrany na to stanowisko w drodze konkursu, spełnił wszystkie wymagania, a komisja konkursowa wysoko oceniła jego kompetencje. Nowy główny geodeta kraju zadeklarował: „dołożę wszelkich starań, aby służba państwu i społeczeństwu przyniosła określone efekty, poświęcę się temu, żeby działalność ta była owocna i mam nadzieję, że spełnię pokładane nadzieje”. Kadencja nowego GGK będzie trwała 5 lat.
W wydarzeniu uczestniczyli geodeta m.st. Warszawy Tomasz Myśliński, a także dotychczasowy pracodawca nowego GGK starosta powiatu przasnyskiego Zenon Szczepankowski. Po uroczystości z nowym miejscem pracy zapoznawał go dyrektor generalny Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii Tadeusz Kościuk.

Przypomnijmy, że konkurs na stanowisko GGK ogłoszony z początkiem lutego br., ruszył 1 marca br., a startowało w nim dziewięcioro kandydatów. 6 czerwca odbył się test z wiedzy, a w dniach 19-21 czerwca test psychologiczny oraz półgodzinny sprawdzian ze znajomości języka obcego. 4 i 5 lipca odbywały się rozmowy komisji konkursowej z poszczególnymi kandydatami. 20 lipca komisja przeprowadzająca konkurs wskazała Wiesława Potrapeluka na stanowisko głównego geodety kraju.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Ile czasu zajmie zmiana poglądów nowego Prezesa co do funkcjonowania GUGIK??? Ciekawe czy w tym przypadku punkt widzenia również będzie zależał od punktu siedzenia?

do wasy A co wg Ciebie powinno się zmienić? Zaproponuj, podpowiedz. Może zadziała nowy człowiek, nowa energia.

pięknie oby coś się zmieniło i tym razem na lepsze!

Swój czy obcy.... Oczywiście,że gratuluję!!i mam nadzieję, że teraz dostrzeże się problemy tu na dole (czyli w geodezji powiatowej)! Oby tylko na nadziei się nie skończyło!

Gratulacje!! Może wreszcie coś dla geodezji na szczeblu powiatowym coś się dobrego zrobi!

Czy ktoś zna może adres bloga pana prezesa ? Zakładam, że prowadzi na pewno.

Każdy powinien dostać na wejściu kredyt tylko nas chyba już na te kredyty nie stać. Farsa ala Beger-Gate.

BRAWO .... Nie przenoście nam stolycy do Przasnysza ...

jes jes jes ... Szkoda tylko że ten rząd ...

gratulacje pożyjemy zobaczymy,gratulacje!

Z komentarzem poczekamy na pierwsze kroki, na razie życzymy wszystkiego najlepszego!

11 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter Instagram RSS