wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-09-27| Geodezja, Prawo, Ludzie, Instytucje, Imprezy

Mamy nowego głównego geodetę kraju


Dziś o godz. 10 w siedzibie Ministerstwa Budownictwa Wiesław Potrapeluk otrzymał z rąk ministra Antoniego Jaszczaka nominację na stanowisko głównego geodety kraju.

Minister Jaszczak wręczając nominację, stwierdził, że Wiesław Potrapeluk został wybrany na to stanowisko w drodze konkursu, spełnił wszystkie wymagania, a komisja konkursowa wysoko oceniła jego kompetencje. Nowy główny geodeta kraju zadeklarował: „dołożę wszelkich starań, aby służba państwu i społeczeństwu przyniosła określone efekty, poświęcę się temu, żeby działalność ta była owocna i mam nadzieję, że spełnię pokładane nadzieje”. Kadencja nowego GGK będzie trwała 5 lat.
W wydarzeniu uczestniczyli geodeta m.st. Warszawy Tomasz Myśliński, a także dotychczasowy pracodawca nowego GGK starosta powiatu przasnyskiego Zenon Szczepankowski. Po uroczystości z nowym miejscem pracy zapoznawał go dyrektor generalny Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii Tadeusz Kościuk.

Przypomnijmy, że konkurs na stanowisko GGK ogłoszony z początkiem lutego br., ruszył 1 marca br., a startowało w nim dziewięcioro kandydatów. 6 czerwca odbył się test z wiedzy, a w dniach 19-21 czerwca test psychologiczny oraz półgodzinny sprawdzian ze znajomości języka obcego. 4 i 5 lipca odbywały się rozmowy komisji konkursowej z poszczególnymi kandydatami. 20 lipca komisja przeprowadzająca konkurs wskazała Wiesława Potrapeluka na stanowisko głównego geodety kraju.

AW


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Ile czasu zajmie zmiana poglądów nowego Prezesa co do funkcjonowania GUGIK??? Ciekawe czy w tym przypadku punkt widzenia również będzie zależał od punktu siedzenia?
odpowiedz zgłoś
do wasy A co wg Ciebie powinno się zmienić? Zaproponuj, podpowiedz. Może zadziała nowy człowiek, nowa energia.
odpowiedz zgłoś
pięknie oby coś się zmieniło i tym razem na lepsze!
odpowiedz zgłoś
Swój czy obcy.... Oczywiście,że gratuluję!!i mam nadzieję, że teraz dostrzeże się problemy tu na dole (czyli w geodezji powiatowej)! Oby tylko na nadziei się nie skończyło!
odpowiedz zgłoś
Gratulacje!! Może wreszcie coś dla geodezji na szczeblu powiatowym coś się dobrego zrobi!
odpowiedz zgłoś
Czy ktoś zna może adres bloga pana prezesa ? Zakładam, że prowadzi na pewno.
odpowiedz zgłoś
Każdy powinien dostać na wejściu kredyt tylko nas chyba już na te kredyty nie stać. Farsa ala Beger-Gate.
odpowiedz zgłoś
BRAWO .... Nie przenoście nam stolycy do Przasnysza ...
odpowiedz zgłoś
jes jes jes ... Szkoda tylko że ten rząd ...
odpowiedz zgłoś
gratulacje pożyjemy zobaczymy,gratulacje!
odpowiedz zgłoś
Z komentarzem poczekamy na pierwsze kroki, na razie życzymy wszystkiego najlepszego!
odpowiedz zgłoś
11 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Galileo w 3D
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS