wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-08-05| Teledetekcja, Firma

W teledetekcji satelitarnej bez większych zmian

Amerykańskie firmy DigitalGlobe i GeoEye – światowi liderzy dystrybucji zdjęć satelitarnych – opublikowały swoje wyniki za II kwartał br.


W teledetekcji satelitarnej bez większych zmian <br />
fot. DigitalGlobe
fot. DigitalGlobe

Najlepszymi rezultatami może pochwalić się GeoEye. W analizowanym okresie sprzedaż tej spółki w porównaniu z II kwartałem 2010 r. wzrosła o blisko 8% do 87 mln dolarów. Aż 57 mln dol. z tej kwoty pochodzi z kontraktów z rządem Stanów Zjednoczonych. Zyski spadły natomiast o 1 mln dol. do poziomu 11,1 mln dol.

Przychody DigitalGlobe wzrosły tylko o 1% do poziomu 82 mln dol, z czego 63 mln dol. to efekt kontraktów z amerykańskim rządem. O 5% wzrosły natomiast przychody związane z klientami komercyjnymi. Jednym z nich jest m.in. firma Magellan, która będzie udostępniać zdjęcia satelitarne DigitalGlobe w swoich odbiornikach GPS. Podobnie jak w I kwartale br., spółka znów zanotowała stratę – tym razem w wysokości 0,4 mln dol. w porównaniu z 0,5 mln dol. zysku osiągniętego rok wcześniej.

Warto przypomnieć, że II kwartał fatalnie zakończył dla nienotowanej na giełdzie niemieckiej spółki RapidEye – dystrybutora zdjęć w rozdzielczości 5 m z konstelacji pięciu satelitów obserwacyjnych. Na początku czerwca spółka ogłosiła bowiem upadłość, zapewniając jednocześnie, że powinna szybko z powrotem stanąć na nogi.

JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pobieranie danych BDOT10k oraz wtyczka QGIS
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS