wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-07-26| Mapy, Przetargi

Kolejowe mapy akustyczne za półdarmo

Krakowska spółka Ekkom wykona mapy akustyczne wraz z internetowym portalem dla PKP PLK SA za 811 tys. zł netto. Co ciekawe, szacunkowa wartość zamówienia wynosiła 6 mln zł netto.


Kolejowe mapy akustyczne za półdarmo <br />
fot. Urząd m.st. Warszawy
fot. Urząd m.st. Warszawy

W przetargu łącznie złożono 5 ofert, przy czym jedna została odrzucona. Pozostałe ważne oferty złożyły: konsorcjum firm Lemitor Ochrona Środowiska z Wrocławia oraz Geomatic z Wrocławia; Instytut Ochrony Środowiska – Państwowy Instytut Badawczy z Warszawy; konsorcjum firm COWI Polska z Wrocławia, EQM System i Środowisko z Krakowa oraz Ecoplan z Opola. Ich oferty opiewały na kwotę około dwukrotnie wyższą niż zwycięska.

W ramach zamówienia mają powstać mapy dla około 200 linii kolejowych w kraju, na których porusza się powyżej 30 tys. pociągów rocznie. Zamówienie ma być zrealizowane w pięciu etapach:
• pozyskanie danych wejściowych – NMT typu grid i TIN oraz numerycznego modelu roślinności,
• pomiary hałasu,
• opracowanie modelu akustycznego i map,
• wykonanie i uruchomienie internetowego portalu map akustycznych,
• przeprowadzenie szkoleń.

Źródło: TED


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
temat "Ich oferty opiewały na kwotę około dwukrotnie wyższą niż zwycięska." Czyli albo frajerów za 13-26% budżetu jest więcej albo ktoś przeoczył kruczek technologiczny pozwalający zrobić to 3 razy mniej dokładnie i 10 razy taniej niżby się wydawało.
odpowiedz zgłoś
Kogo na to stać? Czy ktoś w końcu zrozumie, że TANIO - prawie zawsze oznacza - BYLE JAK! Ale, bogaty kraj, sami fachowcy ... bawmy się tak dalej.
odpowiedz zgłoś
Chińczyk Nie nie,uwierz że w Azji pracują za więcej...
odpowiedz zgłoś
przerażające rozstrzygnięcie czy w Ekkomie mają już wszyscy skośne oczy i żółty kolor skóry? Pozyskać w tej kwocie dane wejściowe dla takiej ilości linii, zamodelować hałas itd. Sporo pracy a bez dobrych danych to te mapybędą jak toalety w PKP...
odpowiedz zgłoś
Może ktoś z Ekkom się pomylił i myślał że to przetarg na jeden z etapów. 811 tyś*5 etapów = 4,055 mln i było by O.K. No to zobaczymy co z tego wyjdzie.
odpowiedz zgłoś
półdarmo półdarmo? - gdzie to "pół"?
odpowiedz zgłoś
. to raptem 13% budzetu. nie jestem za dobrze wtajemniczony w temacie robienia map akustycznych, ale patrzac na to co trzeba zrobic, to cena jest powalajaco niska O_o. az ciekawosc mnie zzera co z tego wyjdzie.
odpowiedz zgłoś
gratulacje dla zwycięzcy .
odpowiedz zgłoś
8 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 1
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS