wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-07-19| GIS, Instytucje

Pierwszy taki w Świętokrzyskiem

W Wydziale Geodezji, Kartografii i Katastru Starostwa Powiatowego w Ostrowcu Świętokrzyskim na bazie technologii firmy Geobid wdrożono serwis mapowy prezentujący zasoby miejscowego PODGiK-u.


Pierwszy taki w Świętokrzyskiem

W serwisie można przeglądać m.in. ortofotomapę (na podstawie zdjęć z 2009 r.) i EGiB. Geoportal posiada także moduły niepubliczny, do przeglądania części opisowej bazy oraz przeglądania robót geodezyjnych (wkrótce ma także umożliwiać ich zgłaszanie).

Zasoby serwisu dla Ostrowca Św. są aktualizowane codziennie. Pod koniec roku na bieżąco aktualizowane będą także dane z gmin Bodzechów i Kunów. Informacje dla pozostałych gmin ze względów technicznych (do czasu przekształcenia danych przestrzennych do postaci cyfrowej) będą aktualizowane okresowo.

Zdaniem naczelnika WGKiK Łukasza Śliwińskiego jest to pierwszy tego typu geoportal w województwie świętokrzyskim. Serwis powstał zgodnie z ustawą o IIP oraz dyrektywą INSPIRE.

Pełna lista lokalnych geoportali znajduje się na Geoforum.pl w zakładce Geodane

Źródło: ?Gazeta Ostrowiecka?


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Tradycja Ach! Te ikonki rodem z Windowsa 3.11... aż się łezka w oku kręci. Kiedyś to dopiero były programy. Nie to co teraz - jakieś dotykowe interfejsy, wstążki itp. Fajnie, że w Geobidzie myślą podobnie.
odpowiedz zgłoś
Drugie pytanie A ja sie pytam czy to jest zgodne z INSPIRE skoro zamiast mapy wyświetla się napis: "Nie powiodło się nawiązanie połączenia z programem EWMAPA"...
 2 
odpowiedz zgłoś
Pytam skoro zgodnie z INSPIRE, to gdzie są metadane? Wygląda jak kolejna niedoróbka GEOBIDu..
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie szlaku kolejowego
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS