wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-05-17| GIS, Firma, Instytucje, Kataster

Ruszył głogowski geoportal

W ramach informatyzacji Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej w Głogowie w tym tygodniu firma Geobid z Katowic uruchomiła geoportal pn. „Informacja katastralna powiatu głogowskiego”.


Ruszył głogowski geoportal
Informacje katastralne prezentowane są w nim na tle ortofotomapy i granic administracyjnych powiatu. Witryna dostępna jest zarówno w trybie publicznym, jak i niepublicznym. W trybie publicznym każdy obywatel ma możliwość wyszukiwania i przeglądania danych katastralnych nieobjętych ustawą o ochronie danych osobowych.

Natomiast w trybie niepublicznym, czyli w tzw. połączeniu chronionym, informacje dostępne będą jedynie dla użytkowników posiadających konta na serwerze mapowym po zainstalowaniu certyfikatu. Po pobraniu certyfikatu możliwe będzie elektroniczne zgłaszanie prac geodezyjnych oraz przeglądanie części opisowej bazy i zgłaszanych prac geodezyjnych.

Wykonanie geoportalu powiatowego było częścią zamówienia powiatu głogowskiego na zakup i wdrożenie zintegrowanego systemu informatycznego do zarządzania powiatowym zasobem geodezyjnym i kartograficznym pod nazwą STRATEG firmy Geobid z Katowic.

źródło: Andrzej Jażło (geodeta powiatu głogowskiego)


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
ok dobrze, że cos sie robi dla geodetów a nie tylko pod urzędników
odpowiedz zgłoś
O yeah! Kolejna GeoPUPA!
odpowiedz zgłoś
kiepsko Przed Głogowem jeszcze duuużo pracy żeby to "coś" zaczęło przypominać geoportal....
odpowiedz zgłoś
eh.... Czy w tym kraju wszystkie geoportale musi robić GEOBID? Grafika rodem z lat 90 tych, funkcjonalność tragiczna, a o zgodności z INSPIRE to już nawet nie ma co wspominać...
odpowiedz zgłoś
4 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mapa Miejsc Pamięci Narodowej
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS