wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-07-15| GIS, Firma

Esri wyróżnia spółkę Energa-Operator

W czasie odbywającej się w San Diego w stanie Kalifornia konferencji użytkowników oprogramowania Esri (11-15 lipca), polska firma Energa-Operator została nagrodzona za innowacyjne rozwiązania GIS-owe, m.in. za projekt paszportyzacji sieci.


Esri wyróżnia spółkę Energa-Operator <br />
fot. JP
fot. JP

W Energa-Operator GIS wykorzystywany jest przy budowie zintegrowanego systemu informatycznego (System Informacji o Dystrybucji – SID), wspomagającego obszar dystrybucji. Rozwiązania te dają pracownikom bezpośredni dostęp z dowolnego miejsca do danych o obiektach infrastruktury sieciowej. Wyposażenie brygad terenowych (np. zespołów pogotowia energetycznego) w urządzenia mobilne z dostępem do SID umożliwi m.in. skrócenie czasu usuwania awarii na sieci.

Warunkiem koniecznym udanego wdrożenia i poprawnego funkcjonowania systemu jest posiadanie w formie elektronicznej pełnej bazy danych o obiektach sieciowych. Aby skompletować te informacje, Energa-Operator prowadzi największy w Europie Środkowo-Wschodniej program paszportyzacji sieci, polegający na przeniesieniu danych o obiektach sieciowych z map i paszportów tradycyjnych do postaci cyfrowej. Proces ten ma się zakończyć w 2012 roku.

System Informacji o Dystrybucji współpracuje i wymienia dane z innymi systemami w firmie, dzięki czemu na jednej platformie udostępnione są informacje o infrastrukturze, klientach, podjętych działaniach (np. modernizacjach), ich kosztach i wskaźnikach. Do końca 2011 r. użytkownikami systemu będzie kilka tysięcy pracowników spółki.

Nagrody otrzymało łącznie prawie 150 firm z całego świata (w tym ponad 60 spoza USA), Energa-Operator została wyróżniona jako jedyna firma z Polski wykorzystująca oprogramowanie Esri.

Źródło: Energa-Operator, BS


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Jak oszukać GPS?
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS