wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-01-19| GIS, Teledetekcja, Firma, Przetargi

Kto zinwentaryzuje sieć Enei?

Enea Operator Sp. z o.o. wybrała najkorzystniejszą ofertę w przetargu ograniczonym na inwentaryzację i paszportyzację sieci wysokiego napięcia.


Kto zinwentaryzuje sieć Enei?

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji linii elektroenergetycznych WN-110 kV oraz stacji WN i WN/SN metodą fotogrametryczną i teledetekcyjną. W ramach usługi wykonawca dokona oblotów w celu wykonania inspekcji i inwentaryzacji oraz paszportyzacji infrastruktury energetycznej. Dane uzyskane podczas ewidencji zostaną wgrane przez wykonawcę do systemu informatycznego umożliwiającego ich wizualizację i obróbkę, którego dostawa, instalacja, konfiguracja, uruchomienie, aktualizacja oraz asysta techniczna i konserwacja wchodzi w zakres przedmiotu zamówienia. Miejsce instalacji systemu zostanie wskazane przez zamawiającego, a obowiązkiem wykonawcy będzie podanie parametrów technicznych platformy sprzętowej wraz z oprogramowaniem bazodanowym.

Do składania ofert dopuszczono pięć firm/konsorcjów. Ostatecznie zgłoszono jednak tylko trzy ważne oferty. Kryteriami wyboru najlepszej z nich były ceny netto:
1. Dla zadania I.
2. Dla zadania II (w przeliczeniu na km sieci WN).
3. Na km zadania III w przypadku zamówienia o długości do 20 km.
4. Na km zadania III w przypadku zamówienia o długości do 500 km.
5. Na km zadania III w przypadku zamówienia o długości powyżej 500 km.
6. Na km dla dodatkowego zlecenia.

Najtańsza okazała się propozycja firmy Visimind z Olsztyna. Poniżej prezentujemy zestawienie wszystkich ofert (wszystkie ceny w zł netto).

Kryterium Konsorcjum Gispro Szczecin, Terratec AS Norwegia, Stereocarto S.L. Hiszpania Konsorcjum Eltel Networks Rzeszów, i MGGP Aero Tarnów Visimind Olsztyn
1 5 144 521
1 841 102
1 448 688
2 384 000
2 764 800
336 000
3 40 000
20 000
18 200
4 400 000
400 000
65 000
5 1 488 000
1 584 000
624 000
6 960 000
320 000
256 000
SUMA 8 416 522
6 929 902
2 747 889

Źródło: Enea Operator, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
uszyte na miarę a wy się dziwicie ze rozstrzał cenowy, kiedy SIWZ dopasowany jest do jednego wykonawcy jak włoski garnitur, to inni muszą naokoło szukać rozwiązań i im wychodzi taki rozstrzał cenowy. Jakby gispro z mggp siły połączyło to oferta byłaby w miarę konkurencyjna :) a na poważnie to ENEA wiedziała co chce i to dostanie a Visimind ma chusteczkę na otarcie łez po ISOKu.
odpowiedz zgłoś
budżet to 2800000 zł
odpowiedz zgłoś
do elektryka.... kluczem do odpowiedzi może być to co jest albo czego nie było w SIWZ wtedy dowolna interpretacja skutkuje świadomym lub nieświadomym niezrozumieniem przedmiotu zamówienia i jego wyceną... Jest gdzieś w sieci link doSIWZa?
odpowiedz zgłoś
ale rozpietosci w kwotach przeciez te roznice w kwotach czasami sa o kilkaset procent rozne dla poszczegolnych zadan
odpowiedz zgłoś
budżet ktoś wie jaki był budżet?
odpowiedz zgłoś
5 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Lotnicza chmura punktów w najwyższej rozdzielczości
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS