wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-06-09| GIS, Firma, Imprezy

Wysoka frekwencja na konferencji Globemy

150 przedstawicieli firm z branż sieciowych przybyło na XIII konferencję firmy Globema „Więcej niż GIS”, odbywającą się w dniach 8-9 czerwca w hotelu Sofitel Victoria w Warszawie.


Wysoka frekwencja na konferencji Globemy
Funkcjonujące od 1998 roku przedsiębiorstwo oferuje rozwiązania GIS-owe oparte na oprogramowaniu Smallworld, którego jest dystrybutorem. Przed oficjalnym rozpoczęciem konferencji odbyły się prezentacje systemów FME (Feature Manipulation Engine) do zarządzania danymi systemów klasy CAD, GIS i bazodanowych oraz nowego produktu – FFA (Field Force Automation) do zarządzania pracami i pracownikami w terenie.

Konferencję otworzył Marek Gondzio, prezes firmy, który podkreślił, że istotne będą referaty pokazujące przykłady już wdrożonych systemów. Z kolei Michael Porrmann, przedstawiciel partnera strategicznego Globemy – GE Energy, opowiedział o nowościach w zakresie rozwiązań Smallworld. Następnie Józef Ludwicki i Krzysztof Szejko z firmy Exatel zaprezentowali system ewidencji sieci wdrożony we współpracy z Globemą.

W programie spotkania zaplanowano sesje tematyczne w trzech blokach: dla telekomunikacji i CATV (telewizji kablowych), elektroenergetyki oraz systemów płynowych. W przerwach uczestnicy mogą przy stanowiskach komputerowych zapoznać się z rozwiązaniami oferowanymi przez Globemę.
– W tym roku największą grupę uczestników stanowi branża ciepłownicza. To jest nowość w stosunku do poprzednich konferencji – mówi Geoforum.pl organizator spotkania Andrzej Hutnik. I dodaje, że firma mocniej wchodzi z ofertą z zakresu smart gridu oraz promuje system FFA.

Konferencja zakończy się dziś (9 czerwca) referatami pracowników przedsiębiorstwa na temat: służebności przesyłu, migracji danych z zastosowaniem narzędzi FME oraz współpracy systemu ewidencji sieci z zewnętrznymi portalami GIS.

Patronem medialnym konferencji jest redakcja miesięcznika GEODETA i portalu Geoforum.pl.

Barbara Stefańska


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Chłopaki pokazują Windowsa i zastanawiają się gdzie jest ta łąka :)
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolebka Polski w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS