Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-07-13| GIS, Przetargi, Software

Kto wdroży system ISOK?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zamawia w trybie przetargu ograniczonego zaprojektowanie, budowę i wdrożenie informatycznego systemu osłony kraju przed nadzwyczajnymi zagrożeniami (ISOK).


Kto wdroży system ISOK? <br />
fot. GUGiK
fot. GUGiK
System będzie składał się z: • węzła centralnego zainstalowanego w IMGW odpowiedzialnego za wymianę usług między poszczególnymi użytkownikami, • węzłów funkcjonujących w Krajowym Zarządzie Gospodarki Wodnej i Regionalnych Zarządach Gospodarki Wodnej, których głównym elementem będzie System Informatyczny Gospodarki Wodnej (SIGW). Z kolei elementami węzłów będą: portal, warstwa usług, moduł przetwarzania danych, warstwa publikacyjna, repozytorium danych, warstwa integracji oraz źródła danych i usług.

System ISOK stanie się elementem Krajowej Infrastruktury Informacji Przestrzennej (KIIP) wykorzystującym dane referencyjne udostępniane przez GUGiK. Podstawowym elementem infrastruktury systemu będzie szyna danych typu ESB (Enterprise Service Bus). Usługi sieciowe będą udostępniane w architekturze SOA. System wesprze wypełnienie zobowiązań wynikających z unijnej dyrektywy powodziowej i będzie oferował usługi zgodne z dyrektywą INSPIRE.

Zamawiający przewiduje dopuszczenie do składania ofert pięciu wykonawców. Wymagane jest wniesienie wadium o wartości 1 mln zł. Określono trzy kryteria wyboru ofert. Oprócz ceny (50%) jest to sposób realizacji zamówienia (30%) oraz cechy funkcjonalno-techniczne komponentów użytych do budowy systemu (20%). Dokumenty można składać do 8 sierpnia br. Termin realizacji zamówienia wynosi 26 miesięcy.

Projekt ISOK (Informatyczny System Osłony Kraju przed nadzwyczajnymi zagrożeniami) prowadzi IMGW jako lider konsorcjum we współpracy z KZGW, GUGiK oraz Rządowym Centrum Bezpieczeństwa i Instytutem Łączności. Jego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa obywateli oraz ograniczeniu strat spowodowanych występowaniem zagrożeń naturalnych, technologicznych i synergicznych, a w szczególności powodzi. Służyć na temu wyselekcjonowanie obszarów zagrożonych powodzią, a docelowo ograniczanie ekspansji gospodarczej na tych obszarach.
Projekt ISOK jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach PO Innowacyjna Gospodarka, oś priorytetowa 7. Społeczeństwo informacyjne – budowa elektronicznej administracji.


Źródło: IMGW, BS


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Testy skanera SPL w Kopenhadze
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS