wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-07-13| GIS, Przetargi, Software

Kto wdroży system ISOK?

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zamawia w trybie przetargu ograniczonego zaprojektowanie, budowę i wdrożenie informatycznego systemu osłony kraju przed nadzwyczajnymi zagrożeniami (ISOK).


Kto wdroży system ISOK? <br />
fot. GUGiK
fot. GUGiK
System będzie składał się z: • węzła centralnego zainstalowanego w IMGW odpowiedzialnego za wymianę usług między poszczególnymi użytkownikami, • węzłów funkcjonujących w Krajowym Zarządzie Gospodarki Wodnej i Regionalnych Zarządach Gospodarki Wodnej, których głównym elementem będzie System Informatyczny Gospodarki Wodnej (SIGW). Z kolei elementami węzłów będą: portal, warstwa usług, moduł przetwarzania danych, warstwa publikacyjna, repozytorium danych, warstwa integracji oraz źródła danych i usług.

System ISOK stanie się elementem Krajowej Infrastruktury Informacji Przestrzennej (KIIP) wykorzystującym dane referencyjne udostępniane przez GUGiK. Podstawowym elementem infrastruktury systemu będzie szyna danych typu ESB (Enterprise Service Bus). Usługi sieciowe będą udostępniane w architekturze SOA. System wesprze wypełnienie zobowiązań wynikających z unijnej dyrektywy powodziowej i będzie oferował usługi zgodne z dyrektywą INSPIRE.

Zamawiający przewiduje dopuszczenie do składania ofert pięciu wykonawców. Wymagane jest wniesienie wadium o wartości 1 mln zł. Określono trzy kryteria wyboru ofert. Oprócz ceny (50%) jest to sposób realizacji zamówienia (30%) oraz cechy funkcjonalno-techniczne komponentów użytych do budowy systemu (20%). Dokumenty można składać do 8 sierpnia br. Termin realizacji zamówienia wynosi 26 miesięcy.

Projekt ISOK (Informatyczny System Osłony Kraju przed nadzwyczajnymi zagrożeniami) prowadzi IMGW jako lider konsorcjum we współpracy z KZGW, GUGiK oraz Rządowym Centrum Bezpieczeństwa i Instytutem Łączności. Jego celem jest zwiększenie bezpieczeństwa obywateli oraz ograniczeniu strat spowodowanych występowaniem zagrożeń naturalnych, technologicznych i synergicznych, a w szczególności powodzi. Służyć na temu wyselekcjonowanie obszarów zagrożonych powodzią, a docelowo ograniczanie ekspansji gospodarczej na tych obszarach.
Projekt ISOK jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach PO Innowacyjna Gospodarka, oś priorytetowa 7. Społeczeństwo informacyjne – budowa elektronicznej administracji.


Źródło: IMGW, BS


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Otwieranie modeli 3D GUGiK w QGIS
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS