wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-07-04| Mapy, Software, Instytucje

Mierzą na geoportalu

Hiszpańskie miasto Bilbao uruchomiło we współpracy z firmą Intergraph serwis mapowy z licznymi funkcjami.


Mierzą na geoportalu
Dla urzędu geportal stanowi źródło informacji przestrzennej, wspiera proces podejmowania decyzji i ułatwia współdzielenie danych. Mieszkańcy uzyskali dostęp – bez instalowania dodatkowego oprogramowania – do różnorodnych informacji geograficznych, w tym: informacji w czasie rzeczywistym dotyczących intensywności ruchu drogowego, stanu zapełnienia parkingów, przekazów z kamer wideo na żywo, informacji o instytucjach publicznych i infrastrukturze, strefach WiFi, poziomach hałasu i mapach promieniowania elektromagnetycznego.

Na geoportalu można ponadto poprzez zakładkę „Pomiary” w prosty sposób zmierzyć odległość pomiędzy dwoma punktami lub pole zaznaczonej powierzchni, przeciągając myszką pomiędzy wybranymi punktami. Część informacji w serwisie wyświetla się w domyślnym języku przeglądarki, a więc także po polsku.

Geoportal Bilbao jest zgodny ze standardami OGC i został stworzony przy użyciu aplikacji GeoMedia Intergraphu, a także platformy MicroStation firmy Bentley.

Źródło: Intergraph, BS


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Bilbao Jeśli już to Baskijskie miasto Bilbao :)
odpowiedz zgłoś
ładnie Całkiem ładnie to wszystko wygląda. Czekam na takie rzeczy u nas ;)
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Sztuczna inteligencja kartuje drogi
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS