wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-07-01| Geodezja, Instytucje, Kataster

W Podlaskiem nie chcą scalać

Jak informuje TVP Białystok, przez opieszałość samorządowców może przepaść nawet 40 mln zł unijnych dotacji przeznaczonych na scalanie gruntów w województwie podlaskim.


W Podlaskiem nie chcą scalać <br />
fot. Google Earth
fot. Google Earth

Problem dotyczy wsi w powiatach: białostockim, sokólskim i bielskim. Ich mieszkańcy napisali do starostwa podania i prośby ws. przeprowadzenia scaleń. Ale do dziś nie otrzymali oni konkretnej odpowiedzi – niektórzy czekają na nią już trzy lata.

Starosta białostocki, któremu po skardze mieszkańców Ogrodniczek Naczelny Sąd Administracyjny nakazał scalenia, wciąż zwleka. Starosta bielski zasłania się w pismach złym prawem. Starosta sokólski, z zawodu geodeta, w piśmie do Wojewódzkiego Biura Geodezji, które zajmuje się scaleniami, napisał, że nie widzi potrzeby scaleń w swoim powiecie i nie będzie łamał prawa. Reporterom TVP mówi, że chodzi o pieniądze. Bo starostwo musiałoby zapłacić część kosztów scalenia.
– Nawet wśród starostów nie ma takich głupców, żeby płacili za nie swoje zadania – powiedział Franciszek Budzowski, starosta sokólski. Szef Wojewódzkiego Biura Geodezji takimi argumentami jest oburzony. Jak mówi Bolesław Zalewski, starostwa mają obowiązki, tym obowiązkiem są scalenia, ale nie chcą mieć kłopotów, tylko „siedzieć i brać pieniądze i nic nie robić”.

Na czternaście podlaskich powiatów tylko starosta siemiatycki skorzystał z programu i scalił grunty rolników za unijne pieniądze. Te trzeba wykorzystać do 2013 roku.

Źródło: TVP Białystok


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
hahaha Czy ci ludzie są nienormalni ? Czy nie zdają sobie sprawy co takie scalenie za sobą niesie? Odwołania, skargi, wściekli ludzie w pokoju urzędnika. A komu to potrzebne ? urzędnikom ?! On ma odsiedzieć do 15stej oraz do końca kadencji. A kto (co) jest winny - złe prawo. TAK ale w kwestii że byle laser na stanowisku geodety powiatowego nie podlega jakiejkolwiek ocenie, weryfikacji itp. i może robić co chce i żaden uj mu nie podskoczy.
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
GEODETA testuje: ContextCapture
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS