wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-06-01| GIS, Mapy

Zgłoś problem na mapie Gdańska

Interaktywny plan Gdańska dostępny wzbogacił się o nową funkcjonalność. Jest nią Mapa Porządku Miasta – aplikacja, dzięki której każdy użytkownik może w szybki i prosty sposób zgłosić wszelkie sygnały związane z utrzymaniem porządku – począwszy od dziur w jezdniach, poprzez zaśmiecanie i dewastacje, po wałęsające się bezpańskie zwierzęta.


Zgłoś problem na mapie Gdańska

Aby skorzystać z Mapy Porządku, wystarczy wybrać na stronie głównej Gdansk.pl zakładkę Interaktywny Plan Gdańska. Po uruchomieniu strony z mapą miasta wybieramy opcję „Mapa Porządku”. Następnie znajdujemy na mapie interesujący nas rejon i wybieramy opcję „Zgłoszenie”. Otwiera się wówczas dodatkowe menu, z którego wybrać możemy jedną z kategorii. Po dokonaniu wyboru klikamy na mapie w tym miejscu, którego dane zgłoszenie dotyczy. Na mapie wyświetli się odpowiednia ikona, otworzy się również dodatkowe okno, w którym umieścić można dodatkowe dane – dokładny adres zgłaszanego miejsca i inne uwagi, a także własny adres e-mail (podając go można poprosić o informację zwrotną dotyczącą rozpatrzenia zgłoszenia). Niektóre zgłoszenia – ze względu na ich dynamiczny charakter – wymagają dodatkowego potwierdzenia telefonicznego. Tak jest np. w przypadku wałęsających się dzikich zwierząt – aplikacja poinformuje użytkownika, pod jaki numer telefonu powinien zadzwonić w celu uszczegółowienia zgłoszenia.

Wszystkie sygnały zarejestrowane z pomocą Mapy Porządku przekazywane są automatycznie odpowiednim służbom, które na tej podstawie podejmują interwencje. Są to Wydział Gospodarki Komunalnej UM, Wydział Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności UM, Gdański Zarząd Nieruchomości Komunalnych, Zarząd Dróg i Zieleni w Gdańsku, a także straż miejska.

Uruchomienie Mapy Porządku jest pionierskim przedsięwzięciem – jest to pierwsza tego typu aplikacja w Polsce. Przez najbliższe trzy miesiące funkcjonowanie mapy będzie szczegółowo monitorowane. W tym czasie okaże się, czy narzędzie należy rozszerzyć o nowe kategorie zgłoszeń i funkcje.

Michał Piotrowski (Biuro Prasowe UMG)


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Model 3D Piaseczna na bazie danych z UAV
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS