wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-05-18| Geodezja, GIS, Firma, Instytucje, Kataster

Nowa odsłona kłodzkiego geoportalu

W ramach kompleksowego wdrożenia systemu zarządzania powiatowym zasobem geodezyjnym i kartograficznym uruchomiono nową wersję Geoportalu powiatu kłodzkiego zintegrowaną z usługami Geoportal.gov.pl i Google Maps.


Nowa odsłona kłodzkiego geoportalu
Geoportal jest kolejnym modułem wdrożonego w PODGiK systemu ERGO firmy Geopolis, który pozwala na kompleksowe zarządzanie powiatowym ośrodkiem dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej, w tym obsługę zgłoszeń prac geodezyjnych, KERG-ów, operatów, zamówień, osnów oraz ZUD. Celem wdrożenia systemu było zapewnienie scentralizowanego dostępu do danych i dokumentów z zasobu na potrzeby obsługi prac geodezyjnych i geodetów przy jednoczesnym zapewnieniu integracji systemu z modułem finansowo-księgowym (naliczanie opłat).

Geoportal jest elementem rozbudowy systemu ERGO, otwierającym dostęp do informacji zgromadzonej w zasobie powiatowym dla potrzeb obywateli (dostęp publiczny), gmin i innych instytucji (dostęp autoryzowany). Z poziomu Geoportalu powiatu kłodzkiego użytkownicy gminni zyskują możliwość korzystania z bazy danych EGiB. Udostępnia on także metadane powiatowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego, a zarządzanie nimi odbywa się w module obsługi archiwum zasobu systemu ERGO.

Całość rozwiązania i prezentowana treść Geoportalu jest w pełni konfigurowalna i została wykonana z wykorzystaniem technologii open source (Geoserver, OpenLayers, GeoWebCache). Szczególny nacisk położono na integrację Geoportalu z usługami udostępnionymi przez Geoportal.gov.pl oraz Google Maps, realizowanymi poprzez mechanizm wyboru tła (podkładu) wyświetlanej mapy. Podkłady mapowe są w pełni konfigurowalne i mogą stanowić dowolne warstwy zasilane z różnych baz danych przestrzennych.

Jednocześnie wdrożono wersję intranetową geoportalu zapewniającą dostęp do danych przestrzennych dla pracowników starostwa powiatowego. W najbliższym czasie planowane jest uruchomienie kolejnego modułu systemu ERGO – obsługa prac geodezyjnych przez internet.

źródło: PODGiK w Kłodzku


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
żal Uruchomiono!!!!!!! i zamknieto !!!!!! nie można z niej skorzystać!!!
odpowiedz zgłoś
geoportal słowo "pewnie znów coś słabego" - jest gdybaniem - jeśli nie zajrzałeś nie komentuj - w towarzystwie wlasnie prezentowanych innych geoportali - Kłodzko ma się czym pochwalic - brawo !!!
odpowiedz zgłoś
do ~klodzko Jak podasz adres http://maps.geoportal.gov.pl/webclient/?zupa to też nie zadziała i też nasz flagowy geoportal przemówi po angielsku :).
odpowiedz zgłoś
do ~klodzko Wystarczy podać adres IP - http://87.105.201.100, a nie całość z idTwojej sesji. Po co innych wprowadzać w błąd???
 2 
odpowiedz zgłoś
ehhhhhhhhhh pewnie znów coś słabego a napisane po angielsku i niby wygląda. Zajrzyjcie tutaj jak to działa http://87.105.201.100/pls/apex/f?p=MAPA:112:864243 1751683279
 1 
odpowiedz zgłoś
dobry dobra robota-świeży pomysł
odpowiedz zgłoś
6 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Bielsko-Biała w OSM
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS