wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-05-25| GIS, Mapy, Instytucje, Kataster

Krakowski SIP nie tylko dla inwestorów

W Krakowie ruszyło w tym tygodniu Centrum Obsługi Inwestora, które ma przyciągnąć do tego miasta nowe inwestycje. W realizacji tego zadania mają pomóc dwa nowe serwisy mapowe.


Krakowski SIP nie tylko dla inwestorów

Pierwszym z nich jest „Mapa lokalizacji inwestycji” dostępna pod adresem http://ofertyinwestycyjne.um.krakow.pl/imap/. – To unikatowe na skalę Polski rozwiązanie, będące interaktywną bazą informacji o ofertach. Mapa umożliwia inwestorowi zapoznanie się nie tylko z wszystkimi danymi dotyczącymi lokalizacji nieruchomości, ale także danymi o jej stanie prawnym, infrastrukturze, mediach, możliwości zainwestowania, sąsiedztwie i planach rozwoju okolicy – powiedział Rafał Kulczycki, kierownik Centrum Obsługi Inwestora.
Serwis działa w technologii iMap bazującej na rozwiązaniach firm GISPartner i Esri. Oprócz danych o inwestycjach oferuje także moduł historyczny, w którym na tle ortofotomapy można przeglądać zabytkowe mapy Krakowa.

Współpracę z inwestorem ma ułatwi także zaktualizowany Miejski System Informacji Przestrzennej dostępny pod adresem http://msip2.um.krakow.pl/portal_ogolny/. – To źródło informacji na temat ewidencji gruntów i budynków, architektury, hydrografii, inwestycji, jednostek urbanistycznych, komunikacji, mapy hałasu, roślinności rzeczywistej, sieci uzbrojenia terenu, studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta, szkolnictwa, szlaków turystycznych, terenów objętych planem urządzania lasu” – wyliczał Rafał Kulczycki. Wszystkie te moduły zintegrowano w technologii GeoMedia SDI Portal firmy Intergraph.

Źródło: Krakow.pl, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolorowe wideo z orbity
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS