wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-04-18| GIS, Mapy, Instytucje

Wirtualnie po Krakowie

Wirtualny spacer po Krakowie to nowa aplikacja, dzięki której można zwiedzać Kraków bez wychodzenia z domu. Obejmuje ponad 850 sferycznych panoram miasta do przeglądania za pośrednictwem internetu.


Wirtualnie po Krakowie

Aplikacja zawiera opisy w formie tekstowej oraz audio przetłumaczone na język angielski i norweski, jest podzielona na cztery spacery: Stare Miasto, Kazimierz, Podgórze i Planty. Poszczególne spacery prowadzą zarówno ulicami miasta, jak i odkrywają przed wirtualnymi turystami wnętrza najatrakcyjniejszych obiektów w Krakowie. Aplikacja zawiera również panoramy ciekawych miejsc, które nie znajdują się na trasach spacerów. Dodatkową atrakcję stanowią nocne zdjęcia iluminowanych zabytków Krakowa.

Aplikacja jest częścią projektu realizowanego przez Urząd Miasta Krakowa pn. „Budowa i wdrożenie dedykowanego systemu informatycznego dla świadczenia nowoczesnych usług administracji samorządowej w Krakowie”.
Ma on na celu zwiększenie zakresu i możliwości już istniejących serwisów internetowych i systemów informatycznych: „Proces inwestycyjny”, „Miejska Platforma Internetowa Magiczny Kraków”, „Biuletyn Informacji Publicznej”, „Zintegrowany System Zarządzania Oświatą” i „Miejski System Informacji Przestrzennej”. Ponadto zakłada utworzenie elektronicznych formularzy usług publicznych dla szeroko pojętego procesu inwestora oraz udostępnienie ich poprzez platformę ePUAP.

Projekt otrzymał wsparcie ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego udzielone przez Islandię, Liechtenstein oraz Norwegię. Realizowany jest przy udziale partnera z Norwegii – miasta Baerum. Wartość projektu to 2,8 mln zł (z czego 15% to wkład własny).

Źródło: UM Krakowa


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
wykonawca tam w "O projekcie" chyba jest. Jak nie to wejdz na stronę wkraj.pl
odpowiedz zgłoś
Wykonawca A kto był wykonawcą? Próbowałem wczoraj się dokopać kto to wykonywał ale mi się nie udało. Może ktoś inny wie?
odpowiedz zgłoś
porażka 2.8 mln za takie coś? I za tak nieprofesjonalną robotę? Widoczne tablice samochodów, ludzie mają niezamazane twarze, teraz tylko czekać jak przedsiębiorczy Krakowianie będą lawinowo skarżyć właściciela za bezprane publikowanie wizerunku. Co do samej platformy, strasznie ociężała i wolno chodzi, mała rozdzielczość panoram (więc powinny śmigać nieźle), użycie zamiast nagrań jakiegoś automatycznego readera tekstu.. To już studenci z Warszawy zrobili coś lepszego, podejrzewam, za grubo mniejszą kasę. http://www.wirtualnapolitechnika.pl/
odpowiedz zgłoś
3 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wyprawa BARI 1976
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS