wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-03-18| GIS, Edukacja

Wirtualny spacer po Gmachu Głównym PW

Stowarzyszenie Studentów Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej GEOIDA zrealizowało projekt „Wirtualny Przewodnik po Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej”.


Wirtualny spacer po Gmachu Głównym PW

Aplikacja internetowa wykonana przez członków Stowarzyszenia Studentów GEOIDA pozwala na wirtualny spacer po Gmachu Głównym PW. W ramach projektu wykonano zdjęcia, które połączono w 60 panoram (360 stopni), z których opracowano wirtualny spacer. W projekcie zaprezentowano najbardziej reprezentacyjne pomieszczenia budynku m.in.: Sala Senatu, Duża i Mała Aula, Biuro Rektora. Przewodnik został wzbogacony planami gmachu umożliwiającymi szybkie przemieszczanie się pomiędzy kolejnymi kondygnacjami. Projekt został zrealizowany w ramach grantu rektorskiego Politechniki Warszawskiej 503R 1060 3080 000. W najbliższym czasie planowana jest implementacja algorytmów wyszukujących trasy do różnych miejsc w Gmachu Głównym oraz rozszerzenie wycieczki na cały teren Politechniki Warszawskiej.

Projekt stanowi podstawę do realizacji Sytemu Informacji Przestrzennej Politechniki Warszawskiej.

Źródło: Stowarzyszenie Studentów GEOIDA


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
była kasa Przez studentów ze środków z grantu ;)
odpowiedz zgłoś
nie mów chop Kolego konkurencja zrobiła tez własnymi siłami. a firma o której piszesz daje tylko sprzet do wykonania opracowania. tak ze nie gadaj jak nie wiesz!!!!!!!!!!!
odpowiedz zgłoś
wirtualny spacer Brawo !!! robi wrażenie :)
odpowiedz zgłoś
gra-tu... No pomysł dobry, korzystanie z różnych technologii też nie jest grzechem, natomiast wnikliwi czytelnicy Geoforum czekają na kolejne anonse dokonań stricte naukowych w ramach tego projektu.
odpowiedz zgłoś
Gratulacje Składam gratulacje za wykonanie modelu, a nie za podpisanie umowy jego wykonania z firmą jak u konkurencji
odpowiedz zgłoś
Gratulacje! Projekt robi wrażenie tym bardziej, że wykonany został tylko przez studentów. Tak trzymać!
odpowiedz zgłoś
6 komentarzywiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Akademia INSPIRE w Norwegii
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS