wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-05-23| Geodezja, Prawo, Instytucje

Poseł zapytał, minister odpowiedział

Poseł Wiesław Andrzej Szczepański (LiD) wystąpił w marcu br. z dwiema interpelacjami do ministra spraw wewnętrznych i administracji w sprawie nadawania uprawnień w dziedzinie geodezji i kartografii.


Poseł zapytał, minister odpowiedział

Dotyczyły one m.in. kosztów opracowania pytań egzaminacyjnych, organizacji egzaminów poza siedzibą GUGiK, kosztów wynajmu sal egzaminacyjnych, wynagrodzenia członków komisji kwalifikacyjnej, przychodów Stowarzyszenia Geodetów Polskich z tytułu organizowania egzaminów itp.

15 maja na interpelację posła odpowiedział wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Tomasz Siemoniak.
Na pytania: Czy prawdą jest, że członkowie komisji egzaminacyjnej prowadzą kursy przygotowawcze do egzaminu na uprawnienia? Czy takie przypadki zdarzały się w ubiegłym roku? Jak często występowały przypadki, gdy ta sama osoba prowadziła kurs przygotowawczy, a następnie egzaminowała? – odpowiedział:
– W 2010 r. odbyło się 39 egzaminów na uprawnienia zawodowe w dziedzinie geodezji i kartografii. Zgodnie z informacją udzieloną przez Stowarzyszenie Geodetów Polskich, w badanym okresie 13 członków komisji egzaminacyjnej prowadziło również kursy przygotowawcze do egzaminów na uprawnienia zawodowe w dziedzinie geodezji i kartografii. W 12 przypadkach te same osoby uczestniczyły następnie w zespołach kwalifikacyjnych podczas egzaminu na uprawnienia zawodowe. Należy przy tym wskazać, że w zespole kwalifikacyjnym, który w przeważającej większości przypadków liczy 5 osób, na ogół była tylko 1 taka osoba, w przypadku trzech egzaminów – 2 osoby.

Z kolei na pytanie: Z jakiego przepisu prawa wynika, iż warunkiem ubiegania się o uzyskanie uprawnień zawodowych jest udział w kursie przygotowawczym organizowanym przez Stowarzyszenie Geodetów Polskich? – wiceminister SWiA odpowiedział, iż:
– Przepisy prawa nie stawiają osobom ubiegającym się o nadanie uprawnień zawodowych wymogu odbycia kursu przygotowawczego do egzaminu na uprawnienia zawodowe i legitymowania się zaświadczeniem o jego ukończeniu podczas postępowania kwalifikacyjnego.

Z odpowiedzi udzielonych przez MSWiA wynika również, że w 2010 roku: przychody Stowarzyszenia Geodetów Polskich z tytułu organizacji 39 sesji egzaminacyjnych wyniosły 1,469 mln zł. Koszt przygotowania 55 pytań egzaminacyjnych wyniósł ponad 11 tys. zł, średnie koszty wynajmu sal w Warszawie na postępowanie kwalifikacyjne wyniosły 1930 zł, przewodniczący zespołu kwalifikacyjnego otrzymywał 1874 zł (brutto) za udział w jednym postępowaniu, członek komisji – 1499 zł (brutto), a koszty przejazdu i noclegów jednego członka komisji wynosiły dla jednego postępowania 1012 zł.

Tomasz Siemoniak poinformował jednocześnie, że szef resortu wystąpił do Departamentu Kontroli, Skarg i Wniosków MSWiA o przeprowadzenie kontroli w zakresie nadawania uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii w związku z wątpliwościami zasygnalizowanymi w wystąpieniu posła Szczepańskiego.

Odpowiedź wiceministra Siemoniaka dostępna jest na stronie Sejmu (interpelacje nr 21062 i 21498).

JP


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
do MSWIA Dyrektorze Kontroli i Skarg, proszę przeczytać ustawę o geodezji i rozporządzenie w sprawie uprawnień zawodowych. Nie ma tam jednego słowa, że można publicznymi pieniędzmi tuczyć stowarzyszenie takie czy inne. Nie można zarabiać na egzaminach państwowych, czy zmuszać ludzi do "dobrowolnych" szkoleń. Nie może być tak, że GGK oddaje swoje obowiązki do prywatnego stowarzyszenia czy innego urzędu za jaki już chce uchodzić SGP. GGK nigdy nie wyjaśnił, dlaczego tyle egzamin kosztuje i dlaczego tyle zarabiają egzaminatoro-szkoleniowcy. Proszę zrobić porządek.
odpowiedz zgłoś
opłata W GEODECIE pisali że w zeszłym roku miało zdawac egzamin 700 osób, a w końcu zdawało dwa razy więcej. Dlaczego w takim razie nie zmniejszyła sie wysokość opłaty za egzamin. To chyba powinno miec wpływ na jej wysokość? a z tej odpowiedzi wynika, że ostatnia zmiana wysokości opłaty była na początku 2009r. nie dośc że wymagają od nas udziału w kursie żeby wogle myślec o egzaminie, to jeszcze zdarza się że musimy kilka razy przystąpic do egzaminu na jeden zakres i tylko dlatego, że jakiś dziadek w komisji czegoś nie dosłyszał.
odpowiedz zgłoś
Do przyjaciela od przyjaciół "Prawdziwi przyjaciele to ci, którzy są przy tobie, gdy dobrze ci się wiedzie. Dopingują cię, cieszą się z twoich zwycięstw. Fałszywi przyjaciele to ci, którzy pojawiają się tylko w trudnych chwilach, ze smutną miną, niby solidarni, podczas gdy tak naprawdę twoje cierpienie jest pociechą w ich NĘDZNYM ŻYCIU". Porozmawiajmy o problemach, etyce i obowiązującym prawie, o tym co trzeba zmienić aby być dumny z faktu, że jesteśmy geodetami, a nie jak kibole na stadionie? Skoro tylko na GEOFORUM można ...
odpowiedz zgłoś
do kierowcy Sebek dla ciebie wczorjaszy tekst "Eunuch i krytyk z jednej są parafii obaj wiedzą jak żaden nie potrafi -ł "
odpowiedz zgłoś
Dlaczego GGK oddał kasę i egzaminy? Jaka ustawa dała prawo GGK aby oddać egzaminy i pieniądze SGP i kto ustalił tak absurdalne wysokie wynagrodzenia? Bycie w Komisji to prestiż, a nie okazja do spłaty kredytów za mieszkania wnuków, nie mówiąc o szkoleniach. Może GGK zacznie wykonywać obowiązki za jakie jej płacimy z podatków i zacznie egzaminy w GUGiK zgodnie z § 16 rozporządzeniem i nie będzie trzeba płacić ponad 1000 zł za same diety i podlizywać się "TUZOM" geodezji z SGP. Czy w GUGiK, WINGIK i wykonawstwie nie ma ludzi - którzy wiedzą co to jest nowoczesna geodezja i szacunek do przepisy prawa? Te egzaminy można robić w ramach obowiązków służbowych (GUGiK)lub w weekendy i nie będzie kosztów pośrednich na milion zł, a egzaminy będą kosztować tyle co prawo jazdy - tylko, że tu nie będzie kosztów pojazdu.
odpowiedz zgłoś
a test
odpowiedz zgłoś
... tylko że obecny system prowadzi do całkowitego wyniszczenia zawodu geodety i jeśli to będzie trwało to projektanci zaczną tak robić jak już nie zaczęli!!! Nikt nie projektuje w XXI w na mapach papierowych klauzulowanych przez ośrodki powiatowe!!! Czy mapa elektroniczna będąca skanem mapy z klauzulą, skanem który wykonał nie-geodeta i nie wiadomo jak, obrobił elektronicznie-nie wiadomo jak i nie wiadomo kto, wpasował w układ nie wiadomo jak i nie wiadomo kto,nie wiadomo w jakim oprogramowaniu,...., czy taka mapa ma formę dokumentu prawnego i czy mozna na niej projektować? Jesli nie to po co kupowac mape papierową, ktora jest obecnie bezużyteczna jak mozna ją stworzyć samemu (myslenie projektanta)? Mamy XXI wiek, SGP-hallo-tu ziemia!!!!
odpowiedz zgłoś
@ Arek Arku zauważ że w zasadzie sam sobie odpowiedziałeś. Uprawnienia są potrzebne żeby projektanci nie mogli sobie "mapek" sami zrobić tylko potrzebowali geodety. A powiedz mi dlaczego umowa sprzedaży działki jest tylko wtedy ważna jeśli poświadczy ją notariusz? i jeszcze skasuje za czytanie aktu więcej niż się geodeta "nachapie" przy swojej mapce. Możliwe że trzeba zmienić sposób nadawania uprawnień, ale NIE MOŻNA z nich zrezygnować.
odpowiedz zgłoś
obecny system nadawania uprawnień psuje polską geodezję bo jak można inaczej nazwać wykonywanie "mapek" za 300 zł przez emerytów, którzy rzekomo świadczą swoim podpisem na mapie a mapy nigdy na oczy nie widzieli, bo wykonał ją geodeta bez uprawnień, a podbił ten właśnie dziadek za kilka złotych. No i tak właśnie mamy w geodezji, że nie szanujemy się nawzajem, bo uprawnienia geodezyjne KOMPLETNIE nic nie znaczą!!!Zero odpowiedzialności, zero poczucia wartości. Po co komu uprawnienia do wykonania mapy syt-wys???Czy nie umie tego zrobić technik geodeta po dobrym technikum?Byle co owiane wielką wiedzą tajemną dla której potrzeba egzaminu państwowego po trzech latach studiów. Wolny zawód to i wolny rynek. Za niedługo dojdzie do tego, że projektanci sami będą wykonywać mapy, bo po co im mapy papierowe z ośrodka skoro i tak je muszą skanować, kalibrować itp, itd...Lepiej kupic gps i samemu zrobić.Bezsens w czystej formie i hamowanie rozwoju.
odpowiedz zgłoś
Szanowny Panie Sekretarzu Generalny, Kierowniku Zespołu Rzeczoznawców Stowarzyszenia Geodetów Polskich. Czy Pan jest członkiem Komisji Kwalifikacyjnej, czy też działa Pan w jej imieniu, bądź też z upoważnienia GGK? Bo jakoś nie rozumiem co Pan miałby w tej sprawie wyjaśniać...
odpowiedz zgłoś
zabierali kasę nawet dziewczynie w ciąży - etyka? Pan Minister napisał, że na podstawie § 28 pkt 1 rozporządzenia "w przypadku niedopuszczenia osoby zainteresowanej do części sprawdzającej postępowania kwalifikacyjnego osobie tej zwraca się 50% wpłaty wniesionej na poczet pokrycia kosztów postępowania kwalifikacyjnego". To dlaczego i gdzie jest podstawa prawna zabieranie 500 zł gdy nie mogłem dojechać na egzamin z powodu grypy, a znajoma wcześniejszego porodu? Takich osób na moim egzaminie było 3 a ile na pozostałych 39 egzaminach. Może nasi etyczni przedstawiciele wyjaśnią za co zabrali pieniądze i kiedy oddadzą.
odpowiedz zgłoś
Stowarzyszenie Gospodarczej Pomysłowości dość obłudy Panie Włodzimierzu zgodnie z art. 3a ustawy o ochronie danych osobowych nie stosuje się jej do: 1) osób fizycznych, które przetwarzają dane wyłącznie w celach osobistych lub domowych, 2) podmiotów mających siedzibę lub miejsce zamieszkania w państwie trzecim, wykorzystujących środki techniczne znajdujące się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej wyłącznie do przekazywania danych (SGP nie jest zwolnione z ustawy) i nie można kłamać w żywe oczy, że nie trzeba zgłaszać zbioru do GIODO - art. 48 ustawy zwalnia z obowiązku rejestracji zborów danych osobowych przetwarzanych wyłącznie w celu wystawienia faktury, rachunku lub prowadzenia sprawozdawczości finansowej. Przepis jest jasny - czy uważa Pan, że SGP otrzymuje tylko dane do faktury? Może zmienimy nazwę na Stowarzyszenie Gospodarczej Pomysłowości!!! Kandydat daje tylko dane do faktury i gratis dostaje Świadectwo uprawnień. Brawo, proszę doczytać raczej art. 49, 53 i 54 a nasza GGK niech poczyta 51 ustawy o ochronie danych
odpowiedz zgłoś
do ukrytego Edwarda Drogi dr EDWARDZIE, proszę cię przestań już manipulować !!!! W towim wieku to po prsotu już nie wypada.
odpowiedz zgłoś
etyka ???? Pan Włodzimierz Kędziora "odwraca kota ogonem". Straszy pomówieniami.Zapomina chyba o najważniejszym wątku w sprawie. Etyka.Zdaje się, że w statucie SGP są zapisy o etyce zawodowej. Jak się ma to do etyki członków komisji. By zostać członkiem trzeba spełnić określone warunki i m.in. posiadać nieposzlakowana opinię i wysoką etykę zawodową. Szkolenie kandydatów na geodetów uprawnionych (za ich pieniądze), a póżniej tych samych uczestników egzaminowanie. Etyczne?
odpowiedz zgłoś
Świadectwa może gratis? Gdzie w § 27 rozporządzenia napisano, że kasa może wpływać do SGP? Te pieniądze powinny być wpłacane do GUGiK i na pewno egzaminy by kosztował normalnie a nie 1000 "nieobowiązkowy" kurs u Panów egzaminatorów. Ustawa i rozporzadzenie nawet przez moment nie wspomina, że postępowanie o nadanie uprawnień może prowadzić Stowarzysznie. Nie wspominając o tym, że SGP przetwarza dane osobowych we wnioskach "potrzebnych do wystawienia faktury" takich jak PESEL, opis praktyki zawodowej, zaświadczenia o zatrudnieniu, świadectw pracy, dyplomów itp. Wyjaśni to MSWIA, GIODO, Pan Poseł czy inne służby? Ciekawe jak urząd wyjaśni brak miliona zł - ale to już problem dyscypliny finasów publicznych? A w sprawie uzyskanych uprawnień to nikt ich nie odbierze, egzamin był, GGK dał świadectwo co najwyżej można żadać kasy bo została zapłacona do SGP a stowarzyszenie nie ma prawa pobierać żadnych opłat, z wyjątkiem skłądek od członków!!!
odpowiedz zgłoś
koszty Ciekaw jest symulacji kosztów w przypadku powołania samorządu zawodowego?
odpowiedz zgłoś
szkolenia przed egzaminem są nieobowiązkowe - mają za zadanie uporządkowanie wiedzy - dwukrotnie z nich zrezygnowałam i zdawałam zawsze do strzału -
odpowiedz zgłoś
Do Xgeo. A dlaczego niby Minister miałby kontrolować SGP, skoro za organizację i nadawanie uprawnień odpowiedzialny jest GGK i Komisja Kwalifikacyjna? Mnie, jako podatnika, zupełnie nie interesuje kontrolowanie tej organizacji... A SGP... Mogłoby zająć się co najwyżej problematyką etyki tych członków komisji, którzy najpierw prowadzili szkolenia, a później zasiadali w komisji egzaminacyjnej... No chyba, że tu problemu etycznego nie ma...
odpowiedz zgłoś
Panie Włodzimierzu tutaj nikt nikogo nie oskarża, bo to co jest w postach można przeczytać również w dwóch oficjalnych pismach, które przecież są na stronach Sejmu RP.
odpowiedz zgłoś
gdyby wszystko było tak dobrze i prawidłowo to po co kontrola tej organizacji??? Myślę, że koszty pośrednie nie wynoszą miliona złotych?? Jest wyraznie w tym pismie napisane, że kwota blisko 1,5mln to tylko za egzaminy, a ile SGP zarobiło dodatkowo na szkoleniach, które "niby" są nieobowiązkowe?? Myślę również że sprawa jest rozwojowa, poczekajmy też do wyników kontroli, bo ciekawe czy SGP będzie po tej kontroli mogło zajmować się nadawaniem uprawnienń w dziedzinie geodezji i kartografii??
odpowiedz zgłoś
Bądźmy rzetelni 2 2. Sprawa ochrony danych osobowych i oskarżenia, że Stowarzyszenie Geodetów Polskich nie zgłasza baz do GIODO. Po pierwsze Stowarzyszenie nikomu nie udostępnia zebranych danych, które zgodnie z prawem musi zebrać do wystawienia faktur za wniesienie opłaty egzaminacyjnej. Po drugie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych takie bazy są zwolnione z obowiązku zgłaszania do GIODO ( Art. 43. 1. pkt. 8) Wiemy, że w naszym zawodzie jest wiele do poprawienia w tym i w systemie uprawnień zawodowych. Prosiłbym aby dyskusje były etyczne, rzeczowe i rzetelne. Zainteresowanych proszę o kontakt, jestem gotów do udzielenia wszelkich informacji i wyjaśnień. Włodzimierz Kędziora Sekretarz Generalny Kierownik Zespołu Rzeczoznawców Stowarzyszenia Geodetów Polskich organizatora postępowań kwalifikacyjnych tel. 48 22 826-87-51 kom. 48 606-480-954 sekretarz@sgp.geodezja.org.pl
odpowiedz zgłoś
Bądźmy rzetelni 1 W dyskusji na Geoforum znalazło się wiele opinii osób, które nie są zorientowane w kosztach związanych z organizacją egzaminów co może osoby przeglądające komentarze wprowadzić w błąd. Chciałbym, aby osoby komentujące dokładniej zastanowiły się nad opiniami, które wygłaszają. Niektóre z nich mogłyby być uznane za pomówienie i stanowić podstawę do wniesienia sprawy do sądu za podawanie i rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji. 1. Sprawa kosztów i opłaty egzaminacyjnej. Osoby analizujące koszty zapominają doliczyć inne koszty, które zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 30 lipca 2003 r. w sprawie uprawnień zawodowych w dziedzinie geodezji i kartografii obejmują nie tylko koszty bezpośrednie, ale również koszty pośrednie, które nie zostały ujęte przez osoby analizujące jakie to rzekomo zyski trafiają do Stowarzyszenie Geodetów Polskich. Proszę o zapoznanie się z § 27. Rozporządzenia. Ciąg dalszy w następnym komentarzu. Włodzimierz Kędziora
odpowiedz zgłoś
ciekawe Nie interesuje mnie statut SGP do czasu aż nie będę chciał (dobrowolnie!!!) być jego członkiem. Statut SGP nie jest źródłem prawa w Polsce. A uprawnienia są państwowe a nie SGP-owe. Rozmawiamy o prawie - zgodnie z par 27 rozporządzenia pieniądze powinny pokrywać określone koszty - jeśli jak wyliczono na samym początku różnica kosztów wynagrodzeń i wynajęcia od tego co zapłacona jest duża to coś mi tu śmierdzi. I nie wnikam w "jątrzenie w środowisku". Wnikam w to że na przykład http://egiodo.giodo.gov.pl/search_basic.dhtml nie mogę znaleźć zarejestrowanych baz danych osobowych osób przystepujących do uprawnień co znaczy, że jeśli ich tam nie ma to dane przetwarza się niezgodnie z prawem.
odpowiedz zgłoś
a tak Zapłaciłem, zdałem, odbije sobie na jakiejś robocie, trudno. Są ważniejsze sprawy w "geodezji" którymi należny się zając od zaraz!!!
odpowiedz zgłoś
statut Zanim ktoś coś powie niech się zapozna ze Statutem SGP , bo dotychczasowa dyskusja świadczy o niekompetencji i ignoracji w poruszanych sprawach.
odpowiedz zgłoś
organizacja non profit czyli jak w interpelacji: "Wymaga podkreślenia, iż Stowarzyszenie Geodetów Polskich jest organizacją non profit, która została powołana jako dobrowolne, trwałe i samorządnie zrzeszenie o celach NIEZAROBKOWYCH." To czlonkowie biorą 1500 tys za udzial w jednym postepowaniu i to są te cele "niezarobkowe" koszty przejazdow,noclegow???
odpowiedz zgłoś
dobrze kontrola jest potrzebna bo to co teraz się dzieje jest jawnym bezprawiem.Jak organizacja "non profit" moze zarabiac prawie 1,5mln zł i ani grosza nie przekazywać do budżetu Państwa (interpelacja 21498)???To kto bierze te pieniądze??
odpowiedz zgłoś
uprawnienia "13" I znów jątrzymy i burzymy w środowisku. Tylko pogratulować. Jak w żadnej grupie zawodowej staramy się tylko judzić i mieszać. Niczym w bagienku z karasiami. Ustalmy że jakieś reguły prawne jeszcze w tym kraju obowiązują. jeśli coś nie tak sprawdźmy i ukarzmy. Nie odbierajmy młodym ludziom zdobytych uprawnień. Zawsze później ktoś kogoś o coś będzie podejrzewał to "przywara" naszej geodezyjnej branży. Hasła o cenach 3000 i 5000 to populizm i kolejne podnoszenie adrenaliny. Geodeci szanujmy się wreszcie.
odpowiedz zgłoś
do geonikt teraz ISOK jest w modzie :). A co do Newsa to redaktor Jerzy Przywara jak zawsze trafił w samo w sedno.
odpowiedz zgłoś
Uprawnienia tylko bańka została w kasie. Ponieważ większość geodetów już ma uprawnienia, trzeba coś zmienić - zmieniamy zasady uprawnień, wprowadzamy nowe, likwidujemy stare. I tak kurs przygotowawczy na geodetę uprawnionego (przysięgłego) będzie kosztował 3000, a egzamin 5000. No i najważniejsze - chętnych będzie kilka razy tyle, bo jak wygasną stare uprawnienia, to wszyscy dotychczasowi posiadacze zakresu nr 2 będą chcieli mieć nowe - kolejki rozłożą tłok na kilka lat, do następnej zmiany przepisów. Tak się robi interesy, Panowie Geodeci, a nie dłubiąc jakieś wtórniki, LPISy czy nawet TBD...
odpowiedz zgłoś
ojej rzeczywiście
odpowiedz zgłoś
. czy mi sie wydaje, czy koszt tych 39 sesji wyniosl okolo 650tys zlotych? prawie banka zostala w kasie -_-
odpowiedz zgłoś
32 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Bolesławiec w 3D
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS