Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-09-22| GNSS, Geodezja, GIS, Mapy, Teledetekcja, Sprzęt, Firma, Software, Instytucje, Imprezy

Plenerowe pokazy sprzętu geodezyjnego na łódzkich targach GEA


Drugi dzień XII Międzynarodowych Targów GEA, które rozpoczęły się w Łodzi wczoraj i potrwają do jutra, mija przede wszystkim pod znakiem plenerowych pokazów sprzętu geodezyjnego: tachimetrów, odbiorników GPS i niwelatorów laserowych.

Chińska firma South coraz śmielej wkracza na polski rynek. Oprócz tachimetrów sprzedawanych od kilku miesięcy przez firmę Geosonik, na targach można wypróbować odbiorniki GPS South S-82, których dystrybutorem jest firma Czerski Trade Polska. Na tym samym stoisku jest też inna nowość – kanadyjski skaner laserowy Optech Ilris, jedyne na świecie tego typu urządzenie o zasięgu 1500 m. Japoński Topcon chwali się "milimetrowym" GPS-em oraz najnowszą zmotoryzowaną stacją tachimetryczną GPT-9000A. Z kolei Trimble pokazuje skaner laserowy o nazwie GX, a także proponuje rozwiązania zintegrowane łączące tachimetr S6, odbiornik GPS oraz wspomniany skaner. Firma COGiK zachęca do odwiedzenia swojego stoiska promocyjnymi cenami tachimetrów bezlustrowych Sokkia serii RK i niwelatorów kodowych, natomiast Impexgeo kusi aż 4-letnią gwarancją na tachimetry Nikona.
Po raz pierwszy na targach GEA wystawia się niemiecki Rollei – producent wysokiej klasy specjalizowanych cyfrowych aparatów fotograficznych przeznaczonych do zastosowań w fotogrametrii lotniczej i naziemnej. W sumie swoją ofertę prezentuje na targach ponad 30 wystawców: dystrybutorów sprzętu geodezyjnego i oprogramowania czołowych światowych producentów, a także przedstawiciele administracji i dwóch wyższych uczelni.
Na jutro zapowiadane jest m.in. seminarium na temat wykorzystania satelitarnej technologii GPS w pomiarach geodezyjnych i GIS, w tym ćwiczenia terenowe.

AW


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Mapa Miejsc Pamięci Narodowej
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS