wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-09-22| GNSS, Geodezja, GIS, Mapy, Teledetekcja, Sprzęt, Firma, Software, Instytucje, Imprezy

Plenerowe pokazy sprzętu geodezyjnego na łódzkich targach GEA


Drugi dzień XII Międzynarodowych Targów GEA, które rozpoczęły się w Łodzi wczoraj i potrwają do jutra, mija przede wszystkim pod znakiem plenerowych pokazów sprzętu geodezyjnego: tachimetrów, odbiorników GPS i niwelatorów laserowych.

Chińska firma South coraz śmielej wkracza na polski rynek. Oprócz tachimetrów sprzedawanych od kilku miesięcy przez firmę Geosonik, na targach można wypróbować odbiorniki GPS South S-82, których dystrybutorem jest firma Czerski Trade Polska. Na tym samym stoisku jest też inna nowość – kanadyjski skaner laserowy Optech Ilris, jedyne na świecie tego typu urządzenie o zasięgu 1500 m. Japoński Topcon chwali się "milimetrowym" GPS-em oraz najnowszą zmotoryzowaną stacją tachimetryczną GPT-9000A. Z kolei Trimble pokazuje skaner laserowy o nazwie GX, a także proponuje rozwiązania zintegrowane łączące tachimetr S6, odbiornik GPS oraz wspomniany skaner. Firma COGiK zachęca do odwiedzenia swojego stoiska promocyjnymi cenami tachimetrów bezlustrowych Sokkia serii RK i niwelatorów kodowych, natomiast Impexgeo kusi aż 4-letnią gwarancją na tachimetry Nikona.
Po raz pierwszy na targach GEA wystawia się niemiecki Rollei – producent wysokiej klasy specjalizowanych cyfrowych aparatów fotograficznych przeznaczonych do zastosowań w fotogrametrii lotniczej i naziemnej. W sumie swoją ofertę prezentuje na targach ponad 30 wystawców: dystrybutorów sprzętu geodezyjnego i oprogramowania czołowych światowych producentów, a także przedstawiciele administracji i dwóch wyższych uczelni.
Na jutro zapowiadane jest m.in. seminarium na temat wykorzystania satelitarnej technologii GPS w pomiarach geodezyjnych i GIS, w tym ćwiczenia terenowe.

AW


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS