wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-05-13| GIS, Imprezy

Zapowiedź kieleckiego GIS Meetingu

W dniach 13-14 października br. w halach wystawienniczych Targów Kielce odbędzie się „GIS Meeting – Targi wiedzy i rozwiązań geoinformacyjnych”.


Zapowiedź kieleckiego GIS Meetingu

W programie przewidziano m.in.:
• wystawę produktów i usług oraz prezentacje dobrych praktyk;
• konferencję „Administracja publiczna a ustawa o Infrastrukturze Informacji Przestrzennej - obowiązki, wymagania, korzyści”;
• debatę „GIS Konfrontacje” z udziałem twórców i użytkowników aplikacji GIS przeznaczonych dla samorządu;
• warsztaty „GIS w planowaniu przestrzennym i urbanistyce”.

Spotkanie ma zgromadzić w jednym miejscu osoby, które odpowiadają za tworzenie uregulowań prawnych; praktyków posiadających bogate doświadczenie we wdrażaniu systemów informacji przestrzennej oraz tych, którzy takie rozwiązania realizują w urzędach.

Podczas GIS Meeting zostanie wręczona nagroda „Lidera Geoinformacji” dla najlepszego systemu wspierającego realizację zadań urzędu oraz geoportalu, a także dla najlepszego produktu/usługi prezentowanego podczas wystawy. Przewodniczącym kapituły jest prof. Bogdan Ney.

Koszt udziału w spotkaniu przy wpłacie do 31 maja (potem drożeje) wynosi 1052 zł dla przedstawicieli firm i 886 – administracji i uczelni wyższych (studenci płacą 55 zł).

Organizatorami GIS Meeting są: Targi Kielce oraz firma 24GIS. Patronat nad tym wydarzeniem objął m.in. prezydent miasta Kielce, a patronat medialny – redakcja miesięcznika GEODETA i portalu Geoforum.pl.

Szczegóły

źródło: Targi Kielce


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Śmiało ogłoście bojkot Geodety. Nie będziecie pierwsi, macie już prekursorów, którzy podobną akcją sprawili, że Wyborczej i TVN24 spadło czytelnictwo/oglądalność, aż reklamodawcy od nich odpłynęli. Och, zaraz... Przecież nie. Jeśli ktoś mówi, że GIS nie ma nic wspólnego z geodezją, to jest po prostu ignorantem. GIS rozwija się najszybciej, stąd tak dużo nowości. A jeśli nie GIS, to co w zamian? Co takiego ciekawego dzieje się ostatnio np. w takim katastrze, co nie byłoby wynikiem zmian prawnych?
odpowiedz zgłoś
. Jedni zakończą przygodę, inni zaczną czytać.
odpowiedz zgłoś
tak sie składa że pracuje na codzień z najnowszym sprzętem geodezyjnym i z najnowszym oprogramowaniem w jednej z większych firm w kraju i wybacz drogi "Geodeto" ale myślę, że GIS i tematy z tym związane są lekką przesadą co do ilości w takim czasopiśmie. Ludzie przestaną was czytać jesli nie zmienicie praktyki i nie zaczniecie pisac o prawdziwych problemach w geodezji a nie o jakichś #$%!!ołach typu GIS. Geodezja to nie GIS, GIS zostawcie geografom i informatykom, bo geodetów mysle ze mało obchodzi, przynajmniej nie tyle by w 70% czasopisma o tym pisać. Koniec, kropka!
odpowiedz zgłoś
Ech... GIS się nie podoba w Geodecie... To może zaraz przyjdzie ktoś, komu nie odpowiadają nowoczesne odbiorniki GPS, lidary, tachimetry itp. Bo przecież "Prawdziwa Geodezja" to nie żadne komputery, ale węgielnica, taśma miernicza i szkicownik na szyi. XIX wiek już się skończył.
odpowiedz zgłoś
to piszecie dalej tylko o GIS jesli trzeba iść z duchem czasu i interesuje to naprawde geodetów to geodeci będą kupować GEODETĘ a jeśli nie to pokaze czas w ilosci sprzedanych egzemplarzy:)
odpowiedz zgłoś
Przepraszam... Geodezja - oczywiście, ot literówka!
odpowiedz zgłoś
Odwieczny problem - GIS a Geosezja Tak naprawdę tego typu dywagacje są śmieszne :) O "wyższości" "prawdziwej geodezji" nad informacją przestrzenną świadczy o wielkim ograniczeniu tematyki. Tak naprawdę od dawna rola "skoczybruzdy" (tak nazywano nas kiedy zaczynałem pracę w zawodzie) uległa wielkiej zmianie. Transformacja jest efektem zmiany świata wokół nas. Wirtualny świat zmusza wszystkie branże do zmiany optyki swej przyszłości (np. publikacje, książki, szeroko rozumiana informacja). Także nasza branża, nie może być ostatnim bastionem oblężonej twierdzy. Nie powinniśmy kontestować faktu, że w naszym środowisku dominują dwa nurty; katastralny i geoinformacyjny. Obydwa mają swoje ważne obszary funkcjonowania ale wzajemnie winny korzystać z osiągnięć a nie odwracać się "z obrzydzeniem" do kolegów z branży. Pozdrawiam :)
odpowiedz zgłoś
GIS a Geodezja Tak samo jako GIS bez geodezji żyć nie może (bez geodezyjnych danych referencyjnych to se ne da) tak i nowoczesna geodezja bez technologii GIS rozwijać się nie będzie. Ja bym powiedział, że GIS jest znacznie szerszym pojęciem niż geodezja. Taka jest przyszłość i redakcja podąża za rynkiem. Trudno się dziwić. Trzeba się z tym pogodzići iść z duchem czasu.
odpowiedz zgłoś
to podaj ten wpływ na prace geodetów gis to nie jest geodezja, można powiedzieć, że jest to raczej odłam szeroko pojętej geoinformatyki jesli mozna to tak nazwać.To publikujemy pismo dla geodetów czy też miesięcznik dla informatyków jakich wiele w kioskach ruchu???...
odpowiedz zgłoś
gis, a geodezja fakt, gis to nie geodezja, ale jej dotyczy, tak jak ma wpływ na prace geodetów. W czasopismach opisuje się to co się dzieje w branży, a że obecnie najwięcej dzieje się w GIS, to już nie ich wina...
odpowiedz zgłoś
gis Miesiecznik geodeta staje sie powoli pismem dla gisowców (ostatni numer w 70% o GIS), a warto tutaj napisać, że przecież GIS to nie geodezja!!!! Nie macie o czym pisać z zakresu prawdziwej geodezji to nazwijcie swoje pismo miesiecznikiem "GIS" a nie "Geodeta" i nie zawracajcie geodetom głowy o GIS-ie, bo co to jest?
odpowiedz zgłoś
11 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skanowanie szlaku kolejowego
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS