wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-05-05| GNSS, Imprezy

Satelita Galileo z polskim imieniem

Każdy z satelitów Galileo otrzyma własne imię. Jakie? O tym zadecyduje specjalny konkurs dla dzieci ogłoszony właśnie przez Komisję Europejską.


Satelita Galileo z polskim imieniem <br />
fot. ESA
fot. ESA

Główną nagrodą jest nazwanie satelity Galileo imieniem zwycięzcy. Szansę na nią ma tylko jedno dziecko z każdego kraju członkowskiego UE urodzone w roku 2000, 2001 lub 2002. By zawalczyć o tę nagrodę, należy przesłać dowolną pracę plastyczną związaną z tematem „Kosmos i lotnictwo” (technika jej wykonania jest dowolna).

Satelity będą nazywane zgodnie z kolejnością alfabetyczną nazw państw. Na początku konkurs będzie więc rozstrzygnięty dla Belgii i Bułgarii. Dzieci z tych krajów mogą przesyłać swoje prace do końca maja, a satelita z ich imionami wystartuje jeszcze w sierpniu br. W pozostałych 25 krajach członkowskich konkurs ruszy we wrześniu, a zakończony się w połowie listopada. Zwycięzcy będą wyłaniani przez jury złożone z przedstawicieli danego państwa.

Źródło: GSA, JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Łukasz Święta prawda !
odpowiedz zgłoś
Tylko jedna nazwa wchdzi w grę Pewnie, że Lech Wielki
odpowiedz zgłoś
esa pierwsze to pasowałoby mieć te satelity, żeby móc je nazywać...
odpowiedz zgłoś
nazwa a ja proponuje swojska, polska nazwe dla satelity - Grzegorz Brzęczyszczykiewicz ;)
odpowiedz zgłoś
WoW ESA to wie "jak się bawić". Czekamy na konkurs dotyczący kolorków na nowym satelicie.
odpowiedz zgłoś
5 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Kolorowe wideo z orbity
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS