wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-04-18| GIS

Konkurs na lekcję z GIS

W ramach projektu „Akademia EduGIS” Centrum Informacji o Środowisku UNEP/GRID-Warszawa organizuje konkurs na najlepszy scenariusz lekcji ukazujący możliwości wykorzystania technologii geoinformacyjnych.


Konkurs na lekcję z GIS
Jego przedmiotem jest opracowanie zestawu materiałów: scenariusza lekcji (wg podanego przez Centrum wzorca), kart pracy dla ucznia, instrukcji/wskazówek do przeprowadzenia lekcji dla nauczyciela, materiałów dodatkowych, w tym prezentacji wygłaszanej przez nauczyciela w trakcie zajęć oraz plików (np. z danymi GIS). Pakiet edukacyjny powinien dotyczyć zajęć z biologii, geografii lub zajęć interdyscyplinarnych dla uczniów z poziomu gimnazjum lub liceum.

Termin nadsyłania prac upływa 16 maja 2011 r. Przewidywany termin rozstrzygnięcia konkursu to 30 maja 2011 r. Oficjalne wręczenie nagród laureatom odbędzie się 10 czerwca br. w Warszawie na konferencji podsumowującej projekt.

Akademia EduGIS ma na celu upowszechnienie zastosowań technologii informacyjnych (ICT) oraz GIS w nauczaniu przedmiotów przyrodniczych w gimnazjum i liceum oraz w edukacji przyrodniczej. Powołana w ramach projektu Grupa Robocza EduGIS, w skład której wchodzą nauczyciele, doradcy przedmiotowo-metodycznych, eksperci zajmujący się edukacją oraz GIS-em, uczestniczy w specjalistycznych warsztatach umożliwiających poznanie narzędzi GIS w szkole, jak również dobrych praktyk zastosowań ICT i GIS w nauczaniu w Norwegii i w Polsce. Projekt jest realizowany we współpracy z Gjovik University College oraz Mazowieckim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli.

Źródło: Centrum UNEP/GRID-Warszawa


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Skaning lotniczy Nysy
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS