wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-03-02| Geodezja, GIS, Instytucje, Imprezy

Czas podsumować Akademię INSPIRE

7 kwietnia w Warszawie odbędzie się konferencja podsumowująca Akademię INSPIRE. Do udziału w niej organizatorzy zapraszają nie tylko uczestników projektu, lecz także przedstawicieli wszystkich samorządów zainteresowanych geoinformacją.


Czas podsumować Akademię INSPIRE
Celem konferencji jest zaprezentowanie możliwości zastosowań informacji przestrzennej oraz rozwiązań geoinformacyjnych w realizacji zadań gminy. Tematyka spotkania obejmie także proces wdrażania postanowień dyrektywy INSPIRE w Polsce, w szczególności w odniesieniu do zadań gmin. Zaprezentowane zostaną przykłady dobrych praktyk w zakresie zastosowań geoinformacji w procesie planistycznym, w partycypacji społecznej oraz w efektywnym zarządzaniu środowiskiem przyrodniczym. Uczestnicy będą mogli poznać wdrożenia i technologie bazujące na technologiach geoinformacyjnych dedykowane dla jednostek samorządu terytorialnego.
Patronat nad konferencją objęła Jolanta Orlińska, główny geodeta kraju.

Dzień później (8 kwietnia) odbędzie się szkolenie dla przedstawicieli władz jednostek samorządowych oraz warsztaty dla gmin uczestniczących w projekcie „Geoinformacja w praktyce – Akademia INSPIRE”. Szkolenie dla decydentów jest organizowane w ramach projektu Głównego Urzędu Geodezji i Kartografii zatytułowanego „Edukacyjne wsparcie procesu wdrażania dyrektywy INSPIRE w administracji samorządowej w kontekście podniesienia jakości usług i efektywności działania”. Warsztaty dla gmin uczestniczących w Akademii INSPIRE będą miały na celu upowszechnienie informacji o najciekawszych projektach opracowanych przez zespoły uczestniczące w konkursie Akademii.

Udział w obydwu wydarzeniach jest bezpłatny. Formularz rejestracyjny dostępny jest pod adresem www.akademiainspire.pl/konferencja. Jedynie w tym tygodniu (tj. do 6 marca) pierwszeństwo w rejestracji mają gminy biorące udział w Akademii.

W ramach „Akademii INSPIRE” trenerzy oraz eksperci przeszkolili ponad 100 gmin w zakresie wykorzystania technologii geoinformacyjnych. Projekt jest realizowany przez Centrum UNEP/GRID-Warszawa, Zakład Narodowej Fundacji Ochrony Środowiska we współpracy z partnerami: Norweską Agencją Geodezyjno-Kartograficzną (Statens Kartverk), gminą Tønsberg oraz firmą Intergraph Polska. Patronat medialny nad „Akademią INSPIRE" objął miesięcznik GEODETA oraz portal Geoforum.pl.

Więcej o projekcie w marcowym numerze GEODETY

Źródło: AkademiaInspire.pl, JK


«« powrót


dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_plzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Sztuczna inteligencja kartuje drogi
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS