wiadomościreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Dodatki (do bezpłatnego pobrania)


W sekcji znajdziecie Państwo dodatki tematyczne, które są do bezpłatnego pobrania.


NAWI

archiwum wydań dodatku

NAWI 2023

NAWI 2023

Pobierz NAWI 2023 w formie flipbooka lub pliku PDF

SPRZĘT

 • Precyzyjna selekcja – Pytamy naukowców, jak skutecznie testować dokładność odbiorników GNSS i czy w ogóle ma to sens (artykuł dostępny w pliku PDF i flipbooku)
 • Dokładnie, a na oko – Testujemy odbiornik Satlab Eyr z wbudowanymi dwiema kamerami służącymi do pomiarów na zdjęciach oraz tyczenia w rozszerzonej rzeczywistości (artykuł dostępny w pliku PDF i flipbooku)
 • Najmniejszy z IMU – Firma Cubic Orb prezentuje nowość w swojej ofercie: niewielki odbiornik L2 marki AlphaGeo
 • Odbiornik to dopiero początek – Kupując odbiornik, warto zwracać uwagę nie tylko na jego parametry, ale również ofertę dystrybutora – radzi firma Art-Geo
 • Zmiana zasad gry – HI-TARGET VRTK łączy w jednym urządzeniu moc fotogrametrii naziemnej i odbiornika GNSS – przekonuje firma Apogeo
 • Lepiej i dokładniej – Firma GPS GLOBAL SOLUTIONS pisze o różnorodnych zastosowaniach technologii GNSS
 • Potęga kamer – Satlab przedstawia nową generację innowacyjnych odbiorników GNSS RTK z kamerami

KOSMOS

 • Palący problem – Jak użytkownicy sprzętu satelitarnego mogą sobie radzić z zakłóceniami powodowanymi przez podwyższoną aktywność Słońca? (artykuł dostępny w pliku PDF i flipbooku)

SYSTEM

 • Decymetry za darmo – Przedstawiamy możliwości uruchomionej właśnie usługi Galileo wysokiej dokładności (artykuł dostępny w pliku PDF i flipbooku)

PRAWO

 • Korekty vs standardy – GUGiK wyjaśnia, które stacje referencyjne można wykorzystywać w pracach geodezyjnych podlegających przyjęciu do PZGiK (artykuł dostępny w pliku PDF i flipbooku)

ZESTAWIENIE

 • Małe, ale potężne – Przegląd najciekawszych nowości na rynku geodezyjnych odbiorników GNSS
 • Zestawienie geodezyjnych odbiorników satelitarnych (artykuł dostępny w pliku PDF i flipbooku)
 • Zestawienie GIS-owych odbiorników satelitarnych i rejestratorów (artykuł dostępny w pliku PDF i flipbooku)
 • Zestawienie odbiorników satelitarnych dla stacji referencyjnych (artykuł dostępny w pliku PDF i flipbooku)

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Apeks skanuje w Trójmieście
czy wiesz, że...
© 2023 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji: geoforum@geoforum.pl

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
e-mail: geoforum@geoforum.pl
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS