Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Nowości GNSS w GPS GLOBAL SOLUTIONS


Lepiej i dokładniej

Technologia GNSS to nie tylko odbiorniki RTK. Znajduje ona także zastosowanie w jednoosobowych tachimetrach, platformach kroczących czy dronach.

Stonex One Pole Station R180 z GNSS

GPS GLOBAL SOLUTIONS z Bydgoszczy, jako autoryzowany dealer marki Stonex, w kwietniu br. wprowadza do sprzedaży pierwszy z trzech tachimetrów z systemem Android – w wersji One Pole Station. R180 charakteryzuje się prędkością obrotową 180 °/s, dokładnością dalmierza EDM 1 mm + 1 ppm oraz zasięgiem pomiaru bezlustrowego do 1000 m. Instrument dostępny jest w dwóch wersjach: pół- i jednosekundowej. Dodatkowo został wyposażony w kamerę i światłowód, aby jeszcze bardziej ułatwić pracę w terenie. Silnik TDRIVE czyni z R180 jeden z najszybszych i najcichszych tachimetrów w swojej klasie. Z kolei dzięki zastosowaniu systemu Android oraz programu CUBE-A integracja całego zestawu One Pole jest banalnie prosta i szybka.

Oprogramowanie pokładowe CUBE-A zawiera wszystkie klasyczne funkcje, a także umożliwia integrację pomiarów GNSS i tachimetrycznych.

ROBO-DOG: platforma dla GNSS i skanerów

Nad kroczącą platformą ROBO-DOG pracowaliśmy od kilku miesięcy. Rezultatem tych prac jest integracja platformy z odbiornikami GNNS oraz skanerami typu SLAM z naszego portfolio dostępnego w sklepie gpsglobalsolutions.com. Zdjęcie powyżej przedstawia zestaw pomiarowy ze skanerem SLAM Stonex X120Go (do którego można jeszcze dołączyć odbiornik GNSS).

ROBO-DOG ze skanerem SLAM Stonex X120Go

Autel Evo II Pro RTK Series 3 Rugged Version

W sprzedaży dostępne są już zaawansowane drony Autel RTK Pro Rugged (najbogatsza wersja wyposażenia) w dwóch modelach – z kamerą 6K oraz podwójną kamerą (optyczną i termiczną) oraz kontrolerem 8 cali (jasność 2000 nitów). Dzięki wbudowanemu odbiornikowi RTN możemy łączyć się z poprawkami NTRIP oraz wykonywać precyzyjne misje. Start, nalot oraz lądowanie odbywają się automatycznie. Na naszym kanale na YouTube można znaleźć filmy przedstawiające, jak urządzenie działa w terenie i z jaką precyzją np. ląduje automatycznie. W ofercie GGS znajduje się sam zestaw z dronem lub bardzo bogato rozbudowany system z wieloma dodatkami, które stworzą Wasze centrum dowodzenia.

MINI GGS: pierwszy odbiornik marki GGS

Powodem do dumy jest możliwość zaoferowania Państwu zminiaturyzowanego odbiornika GNSS, który został dla nas przygotowany dzięki współpracy z producentem. MINI GGS IMU jest kolejnym produktem (po dronach Eagle Eye i Eagle One) sygnowanym naszą marką. W samym odbiorniku nie znajdziecie niczego zaskakującego w porównaniu z innmi odbiornikami GNSS –popularna płyta GNSS Unicore, IMU niewymagające kalibracji, bateria zapewniająca ponad 10 h pracy, waga poniżej 200 g. Dlatego też nie będziemy Wam, czytelnicy, klienci, opowiadać historii, że to jedyna taka konfiguracja, że wszystko od podstaw zrobione jest dla nas. Możemy natomiast zapewnić o wysokiej jakości bogato wyposażonego zestawu, który w całości również będzie zminiaturyzowany. Oczywiście cena zestawu także będzie odpowiednio „zminiaturyzowana”.

Odbiornik GNSS GGS Mini IMU

Zapraszamy do kontaktu

Zapraszamy do odwiedzenia strony gpsglobalsolutions.com lub kontaktu mailowego: info@gpsglobalsolutions.com. Mamy też dobrą wiadomość, że możecie nas już spot­kać w trzech miastach w Polsce: Bydgoszczy, Warszawie i Szczecinie. Być może niedługo zagościmy też w Waszym mieście w ramach organizowanego przez nas POLAND TOUR 2023. Obserwujcie nasze media społecznościowe – będziemy tam informować, w jakim mieś­cie i kiedy pojawimy się ze wszystkimi nowościami. Jeś­li chcesz, żebyśmy i Ciebie odwiedzili, daj nam znać – przyjedziemy!


Artykuł ukazał się w bezpłatnym niezbędniku NAWI 2023 – do przeglądania w formie interaktywnego flipbooka lub pliku PDF


Mapa Miejsc Pamięci Narodowej
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS