wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
20162017201820192020
| Sierpień 2019, Nr 8 (291) |


• Całkowite odejście od rysowania. O przyszłość informatyzacji MPZP pytamy ekspertów i użytkowników • Geodezja na sterydach. Korzyści z sieci komórkowych 5G dla geodetów • Las strażnikiem pamięci. Dr Sebastian Różycki opowiada o badaniach obozów w Treblince • Podział z urzędu a prawa gminy – przypadek z praktyki omawia ...

powrót

Alicja Konkol, Karolina Kamińska, Jakub Łobodecki

Światowo w stolicy

XXXII Międzynarodowe Spotkanie Studentów Geodezji (IGSM), Warszawa, 23-29 czerwca.

fot. Izabela Fijałkowska, Geoida
fot. Izabela Fijałkowska, Geoida
Blisko 150 uczestników z 30 uczelni, 16 krajów i 4 kontynentów wzięło udział w 32. edycji IGSM (International Geodetic Student Meeting). To jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie geodezji zakończyło się wielkim sukcesem!

Stowarzyszenie Studentów Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej „Geoida” wraz z tą uczelnią już po raz drugi organizowało IGSM – największą konferencję studentów geodezji z całego świata (poprzednio w 1995 r.). Tygodniowe spotkanie obfitowało w ciekawe wydarzenia – zarówno merytoryczne, jak i kulturalno-rozrywkowe. Do najważniejszych należały sesje naukowe, podczas których studenci mogli zaprezentować swoje najnowsze osiągnięcia oraz wyniki badań. Prace uczestników konferencji – referaty i postery – oceniało czteroosobowe jury złożone z wykładowców WGiK PW (dr hab. Przemysław Kupidura i dr Marcin Rajner) oraz przedstawicieli firm partnerskich wydarzenia (Valerio Dominic Gulli – nFrames, Emmanuel Adetutu – Here). Swoich faworytów mogła też wskazać pub­liczność.

Sesję referatową wypełniło 8 zróżnicowanych tematycznie prezentacji. Poruszono w nich zagadnienia związane m.in. z fotogrametrią bliskiego zasięgu, systemami nawigacji satelitarnej czy najnowszymi technologiami, takimi jak uczenie maszynowe czy przyspieszanie analiz przestrzennych dzięki wykorzystaniu mocy procesorów graficznych.
Jury najwyżej oceniło referat Jakuba Łobodeckiego (PW) pt. „Use of photogrammetric technologies for inter­active visualization of cultural heritage in virtual reality”. Projekt zrealizowało Koło Naukowe Geodezji i Kartografii PW. Studenci wykonali pomiary fotogrametryczne wnętrz Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie, a następnie przedstawili je w formie realistycznej wizualizacji 3D, którą można oglądać z wykorzystaniem gogli VR.

Publiczność wyróżniła natomiast Kyriaki Mouzakidou (Uniwersytet Arystotelesa w Salonikach) za referat pt. „Multi­source data fusion for creating a Digital Terrain Model to facilitate rainwater harvesting estimations of the historic water system of Maulbronn Monastery Complex”. Autorka na podstawie zdjęć lotniczych z 1968 r. zbudowała numeryczny model terenu, który następnie wykorzystała do...

Pełna treść artykułu w sierpniowym wydaniu miesięcznika GEODETA

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article

World Trade Center w obiektywie Stanisława Nazalewicza
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS