wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
20162017201820192020
| Sierpień 2019, Nr 8 (291) |


• Całkowite odejście od rysowania. O przyszłość informatyzacji MPZP pytamy ekspertów i użytkowników • Geodezja na sterydach. Korzyści z sieci komórkowych 5G dla geodetów • Las strażnikiem pamięci. Dr Sebastian Różycki opowiada o badaniach obozów w Treblince • Podział z urzędu a prawa gminy – przypadek z praktyki omawia ...

powrót

Jerzy Królikowski

Minister docenia geoinnowacje

I edycja konkursu MIiR na najlepsze prace dyplomowe, rozprawy doktorskie i habilitacyjne, publikacje oraz innowacyjne rozwiązania w dziedzinie geoinformacji.

– Mam nadzieję, że geoinformacja będzie stawać się coraz ważniejszą specjalizacją polskiej gospodarki – powiedział Jerzy Kwieciński, wręczając nagrody dla najbardziej innowacyjnych prac i rozwiązań w tej dziedzinie.

Sporo jest rządowych konkursów promujących innowacje „made in Poland” w różnych dziedzinach powiązanych z geodezją. Niestety, własnych ministerialnych nagród nasza branża od dłuższego czasu nie miała. Teraz wreszcie nastąpiła zmiana i na szczęście nie jest to inicjatywa jednorazowa. Mowa o konkursie Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju na najlepsze prace naukowe oraz rozwiązania w zakresie geoinformacji. Jego wyniki poznaliśmy 28 czerwca.

– Możliwość wręczenia tych nagród cieszy mnie nie tylko dlatego, że geoinformacja leży w kompetencjach naszego ministerstwa, ale także z tego powodu, że to bardzo innowacyjna dziedzina, szalenie ważna dla naszej gos­podarki – powiedział podczas wręczenia nagród Jerzy Kwieciński.

– Cieszy mnie, że minister docenia rolę informacji przestrzennej. To coś, w czym możemy się mocno rozwijać. Chcę też, by w tym kierunku rozwijał się GUGiK – zapowiedział główny geodeta kraju Waldemar Izdebski. – Zależy nam na popularyzacji rozwiązań związanych z geoinformacją, tak aby na tej bazie nie tylko rozwijać gospodarkę i administrację publiczną, ale także ułatwiać życie obywatelom – stwierdził. GGK przypomniał jednocześnie, że trwają prace nad nowelizację Prawa geodezyjnego i kartograficznego, która ma uwolnić wiele ważnych rejestrów danych przestrzennych. W jego ocenie zapewni to dodatkowy impuls do rozwijania kolejnych innowacji w zakresie szeroko rozumianej geoinformacji.

• Prace inżynierskie i magisterskie

Spośród 18 zgłoszonych do konkursu prac dyplomowych jury powołane decyzją MIiR wyróżniło 7. Tematyka nagrodzonych publikacji koncentrowała się wokół trzech zagadnień: modelowania 3D, analiz przestrzennych oraz standaryzacji i harmonizacji danych. W pierwszy temat wpisała się praca inżynierska Klaudii Kapelusznej oraz Pauliny Syrokosz z Wydziału Geodezji i Kartografii Politechniki Warszawskiej (promotor: dr inż. Krzysztof Bakuła). Zbadały one możliwość wykorzystania...

Pełna treś artykułu w sierpniowym wydaniu miesięcznika GEODETA

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article

Podnoszenie mostu na budowie Świątyni Opatrzności Bożej
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS