Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Internetowe Archiwum GEODETY jest ogólnodostępne i zawiera:
• wszystkie artykuły zamieszczone w miesięczniku GEODETA w latach 1995–2023 w postaci osobnych plików PDF;
• wszystkie wydania miesięcznika GEODETA z lat 1995–2023 w postaci plików PDF.
Pliki można ściągać do wykorzystania na własne potrzeby. Copyright GEODETA Sp. z o.o. i następcy prawni. Wszystkie prawa zastrzeżone łącznie z tłumaczeniami na języki obce.

W przypadku problemów z dostępem do internetowego Archiwum GEODETY prosimy o kontakt mailowy (geoforum@geoforum.pl)


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
2023
| Lipiec 2013, Nr 7 (218) |


• Model podstawowy danych geodezyjnych – uruchamiamy projekt edukacyjny „IIP dla każdego” • Rafał Piętka szefem Geodezyjnej Izby Gospodarczej • Tradycja Stowarzyszenia Geodetów Polskich na zakręcie • Listy otwarte ws. aplikacji EMUiA • Na wakacje – kierunek morze! Szkoła fotointerpretacji, cz. 7 ...

powrót

Jerzy Przywara

Rafał Piętka szefem GIG

XXI Walne Zgromadzenie Geodezyjnej Izby Gospodarczej (Warszawa, 20 czerwca) podsumowało mijającą kadencję, wybrało nowe władze i dokonało pokoleniowej zmiany na stanowisku prezesa.

W sprawozdaniu ustępujący prezes Bogdan Grzechnik przedstawił liczne działania organizacji w minionej kadencji. W sferze legislacji dotyczyły one m.in. starań w sprawie wydania standardów technicznych, które zastąpiłyby stare instrukcje. Jak wiadomo, standardy zostały wydane, chociaż w czasie ich tworzenia wielu uwag i sugestii GIG nie uwzględniono. Kilkuletnia walka izby o zrobienie porządku z niekonstytucyjnym rozporządzeniem o opłatach przynosi efekty dopiero dzisiaj, i musiała przenieść się aż do Trybunału Konstytucyjnego (który niebawem zdecyduje, co dalej z tym aktem).

Działalność Izby to także liczne interwencje w obronie swych członków. Jedna z nich zaowocowała niedawno zapytaniem poselskim do ministra transportu, budownictwa i gospodarki morskiej w sprawie nieprzestrzegania przepisów w zakresie wykonania geodezyjnej inwentaryzacji przewodów podziemnych sieci uzbrojenia terenu oraz opłat pobieranych przez firmy sieciowe za udostępnienie informacji. Z kolei minister finansów jest ostatnio bombardowany przez GIG pismami w sprawie dokonania zmian reguł finansowania geodezji i kartografii. Przedstawiciele izby brali również udział w opiniowaniu projektów aktów prawnych powstających w GUGiK. Osobną sferą działalności są szkolenia oraz reprezentowanie polskich przedsiębiorców na forum CLGE grupującej europejskich geodetów. W ostatniej kadencji GIG unowocześniła także swoją stronę internetową i rozpoczęła wysyłkę cyfrowego biuletynu...

Pełna treść artykułu w lipcowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Raczki Elbląskie w chmurze punktów
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS