wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
201620172018201920202021
| Czerwiec 2000, Nr 6 (61) |


• Stawiamy na fotogrametrię – mówi płk Eugeniusz Sobczyński, szef Zarządu Geografii Wojskowej • O trójwymiarowej mapie na płaszczyźnie pisze dr Teodor J. Blachut • Czyżby szansa dla fotogrametrii? – kilka uwag do projektu instrukcji O-1 i G-4 • System informacji o terenie GEO-MAP • Pomiary ...

powrót

Katarzyna Pakuła-Kwiecińska

Zmierzymy twój świat

W 50. rocznicę powstania Warszawskie go Przedsiębiorstwa Geodezyjnego S.A. rozmawiamy z prezesem Ryszardem Brzozowskim

Do elitarnej grupy przedsiębiorstw geodezyjnych o 50-letniej historii, do której należą już m.in. OPGK Gdańsk, OPGK Kraków, OPGK Wrocław, PPGK Warszawa, dołączyło w tym roku Warszawskie Przedsiębiorstwo Geodezyjne. „Zmierzymy Twój świat” to hasło jubileuszowej imprezy zorganizowanej z tej okazji w Muzeum Jana Pawła II.

GEODETA: Panie Prezesie, rozmawiamy tuż po Waszej jubileuszowej imprezie w Galerii Porczyńskich. Jak czuje się firma – pięćdziesięciolatek?
Ryszard Brzozowski: Generalnie mogę powiedzieć, że mamy dużo satysfakcji. Na nasz jubileusz przybyło ponad 400 gości, impreza według zgodnej opinii była udana, a ocena naszego niemieckiego gościa Petera Krentza jest nawet superpozytywna. Ale też jesteśmy zmęczeni przygotowaniami do uroczystości.

To w kontekście obchodów jubileuszu, a jak Pan ocenia perspektywy firmy?
Po upływie pierwszego kwartału widać, że powinno być lepiej niż w roku ubiegłym, który pod względem efektów ekonomicznych był jednym z najmniej udanych okresów naszej działalności. W tym roku wygraliśmy już przetarg na opracowanie map topograficznych w województwie podlaskim i to daje nam spokój w walce o dalsze zlecenia. Ożywił się chyba rynek inwestycyjny w Warszawie, w związku z czym powinniśmy mieć więcej pracy, chociażby z racji obsługi geodezyjnej mostu Siekierkowskiego (w najbliższym czasie będzie podpisana formalna umowa na całkowitą obsługę geometrii tego mostu, łącznie z dwoma pylonami). Miasto trochę po trząsnęło kiesą i ruszyły prace drogowe. Zatem perspektywy wydają się ciekawsze niż rok temu.

W ubiegłym roku też mieliście dobrą pozycję w kraju – najwyższa sprzedaż wśród firm geodezyjnych.
Na tle innych firm na pewno tak. Natomiast w porównaniu z naszymi wynikami z ostatnich lat ubiegły rok był jednym z gorszych.

Perspektywy są niezłe, zatem prywatyzacja WPG zdała egzamin. Czy byliście tego pewni od samego początku? Jakie względy zdecydowały o takiej formie prywatyzacji i dlaczego proces ten trwał tak długo?
Prywatyzację rozpoczął jeszcze dyrektor Tomasz Rybicki. Ciągnęło się to latami, między innymi dlatego, że nasza firma prowadziła techniczną obsługę zasobu geodezyjnego, czyli składnicę. Poza tym była kwestia uregulowania stanu prawnego budynku przy ulicy Nowy Świat 2 oraz podejścia do tego problemu ówczesnego przedstawiciela właściciela, czyli wojewody warszawskiego. Przez kilka lat odbywały się spotkania z załogą, ze związkami zawodowymi, były dyskusje, negocjacje, przymiarki do różnych form prywatyzacji.

Pełna treść artykułu w czerwcowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article

Pobieranie danych BDOT10k oraz wtyczka QGIS
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS