wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
201620172018201920202021
| Kwiecień 1999, Nr 4 (47) |


• Systemy niwelacji geometrycznej – uwagi o metodyce wprowadzanych grawimetrycznych poprawek do wysokości i przewyższeń w systemach występujących w Polsce • Z różdżką na odkształcenia, czyli wykorzystanie pomiarów radiestezyjnych do interpretacji odkształceń podłoża budowlanego oraz budowali ziemnych pod wpływem filtracji • ...

powrót

Jacek Smutkiewicz

Wspaniały zjazd

X Ogólnopolskie Mistrzostwa Narciarskie Geodetów, Korbielów, 19-23 marca.
Pilsko tradycyjnie nie zawiodło – warunki narciarskie były wspaniałe. Uczestników zakwaterowano w ośrodku narciarskim „Jontek” w Korbielowie. W imprezie wzięło udział około 120 osób – geodeci z rodzinami.

Zawody otworzył prezes krakowskiego oddziału Stowarzyszenia Geodetów Polskich dr Mieczysław Jóźwik, który powitał wszystkich uczestników i przedstawił harmonogram imprezy. Rozlosowaniem numerów startowych zajął się kierownik zawodów dr inż. Tadeusz Szczutko.
Niedzielny slalom równoległy poprzedziło ognisko, na którym tym razem serwowano golonkę i to ona, a nie, jak początkowo sądzono, piwo, spowodowała, że niektórzy zawodnicy mieli zbyt ciężkie brzuchy i następnego dnia zajęli gorsze miejsca, niż przewidywali. W związku z tym padła propozycja, aby ogłosić „prohibicję od golonki, a może i... gorzołki”, jednak nie spotkała się ona ze zrozumieniem większości zawodników. Kolejną dyscyplinę – slalom gigant – rozegrano w poniedziałek na trasie ze szczytu Pilska przy wspaniałej słonecznej pogodzie. W generalnej klasyfikacji zwyciężył Krzysztof Horecki, a wśród niewiast Teresa Pachna.

Nowym pomysłem była wystawa zdjęć przygotowana przez GEODETĘ, a poświęcona mistrzostwom z perspektywy czterech lat. Zdjęcia były prezentowane na korytarzu domu wczasowego i gromadziły liczne grono oglądających. Mistrzostwom towarzyszyło seminarium pt. „Programy komputerowe dla geodezji”. Wprowadzenie do dyskusji nad numerycznym ośrodkiem dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej dyrektor Departamentu ds. Państwowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego GUGiK Grażyny Skołbani rozpoczęło naukową część spotkania narciarzy geodetów. Swoje prezentacje miały firmy Compass z Krakowa, Bentley z Warszawy i Softline z Wrocławia. Sprzęt geodezyjny przedstawili również Tadeusz Nadowski oraz Marta i Tadeusz Popławscy reprezentujący firmę Ashtech.

Pełna treść artykułu w kwietniowym wydaniu miesięcznika GEODETA

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article

Ewolucja OSM od 2006 do 2018 roku
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS