Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Internetowe Archiwum GEODETY jest ogólnodostępne i zawiera:
• wszystkie artykuły zamieszczone w miesięczniku GEODETA w latach 1995–2023 w postaci osobnych plików PDF;
• wszystkie wydania miesięcznika GEODETA z lat 1995–2023 w postaci plików PDF.
Pliki można ściągać do wykorzystania na własne potrzeby. Copyright GEODETA Sp. z o.o. i następcy prawni. Wszystkie prawa zastrzeżone łącznie z tłumaczeniami na języki obce.

W przypadku problemów z dostępem do internetowego Archiwum GEODETY prosimy o kontakt mailowy (geoforum@geoforum.pl)


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
2023
| Kwiecień 1999, Nr 4 (47) |


• Systemy niwelacji geometrycznej – uwagi o metodyce wprowadzanych grawimetrycznych poprawek do wysokości i przewyższeń w systemach występujących w Polsce • Z różdżką na odkształcenia, czyli wykorzystanie pomiarów radiestezyjnych do interpretacji odkształceń podłoża budowlanego oraz budowali ziemnych pod wpływem filtracji • ...

powrót

Anna Wardziak

Idziemy do technikum

O tegorocznych zasadach rekrutacji do szkół średnich o profilu geodezyjnym.
Dotychczas prezentowaliśmy wyniki rekrutacji do szkół geodezyjnych (średnich, pomaturalnych i wyższych). W tym roku po raz pierwszy wychodzimy naprzeciw sugestiom czytelników i poprzedzamy ten materiał informacjami o szkołach jeszcze przed rekrutacją. Dziś będą technika. Mamy jednak świadomość, że GEODETA raczej nie dotrze bezpośrednio do oczekujących na taką informację – ósmoklasistów. Liczymy jednak na stałych czytelników – ich rodziców. Wszak geodezja często jest rzemiosłem rodzinnym, kontynuowanym przez kolejne pokolenia. A warto zainteresować się kształceniem w tym kierunku, gdyż specjaliści tej branży nie mogą narzekać na brak ofert na rynku pracy.

Na kolejnych stronach prezentujemy tabelę z informacjami dotyczącymi szkół, która została opracowana na podstawie ankiet wypełnionych przez dyrektorów poszczególnych placówek. Mamy nadzieję, że pomogą one w podjęciu właściwej decyzji.

Jakie dokumenty należy złożyć?
Do niektórych techników należy napisać podanie o przyjęcie i życiorys. Innym wystarczą kwestionariusze nadesłane przez szkoły podstawowe, w których m.in. znajdą się informacje o kandydacie. Technika wymagają też załączenia wykazu ocen uzyskanych w pierwszym półroczu ósmej klasy, a kiedy skończy się nauka w szkole podstawowej, trzeba donieść świadectwo końcowe. Niezbędne jest też zaświadczenie lekarza o stanie zdrowia i przydatności do zawodu, czasem wymagane jest dostarczenie całej karty zdrowia. Również terminy przyjmowania zgłoszeń, jak widać w tabeli, w poszczególnych szkołach są różne. Ze względu na tak wielką rozpiętość wymagań, należy wcześniej złożyć wizytę w wybranej szkole albo do niej zatelefonować, a w sekretariacie udzielą wyczerpujących informacji.

O rekrutacji
Złożenie odpowiednich dokumentów w sekretariacie szkoły to dopiero pierwszy i najłatwiejszy etap, jaki jest przed nami. Zanim zostaniemy szczęśliwymi uczniami wymarzonej szkoły, czeka nas jeszcze najtrudniejszy moment – egzaminy. Nie we wszystkich szkołach one obowiązują. Ale tam, gdzie są, bez wyjątku jest to egzamin z jęz. polskiego i matematyki. W kilku szkołach współdecydujące znaczenie przy rekrutacji będą miały oceny ze świadectwa ósmej klasy. Warto zatem, póki czas, o nie powalczyć. Pozostałe szkoły będą przyjmowały na podstawie wyników testów z jęz. polskiego i matematyki przeprowadzanych w tym roku w szkołach podstawowych (tzw. badanie kompetencji).

Pełna treść artykułu w kwietniowym wydaniu miesięcznika GEODETA

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Apeks skanuje zabytkowe młyny
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS