wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
201620172018201920202021
| Kwiecień 1999, Nr 4 (47) |


• Systemy niwelacji geometrycznej – uwagi o metodyce wprowadzanych grawimetrycznych poprawek do wysokości i przewyższeń w systemach występujących w Polsce • Z różdżką na odkształcenia, czyli wykorzystanie pomiarów radiestezyjnych do interpretacji odkształceń podłoża budowlanego oraz budowali ziemnych pod wpływem filtracji • ...

powrót

Anna Wardziak

Idziemy do technikum

O tegorocznych zasadach rekrutacji do szkół średnich o profilu geodezyjnym.
Dotychczas prezentowaliśmy wyniki rekrutacji do szkół geodezyjnych (średnich, pomaturalnych i wyższych). W tym roku po raz pierwszy wychodzimy naprzeciw sugestiom czytelników i poprzedzamy ten materiał informacjami o szkołach jeszcze przed rekrutacją. Dziś będą technika. Mamy jednak świadomość, że GEODETA raczej nie dotrze bezpośrednio do oczekujących na taką informację – ósmoklasistów. Liczymy jednak na stałych czytelników – ich rodziców. Wszak geodezja często jest rzemiosłem rodzinnym, kontynuowanym przez kolejne pokolenia. A warto zainteresować się kształceniem w tym kierunku, gdyż specjaliści tej branży nie mogą narzekać na brak ofert na rynku pracy.

Na kolejnych stronach prezentujemy tabelę z informacjami dotyczącymi szkół, która została opracowana na podstawie ankiet wypełnionych przez dyrektorów poszczególnych placówek. Mamy nadzieję, że pomogą one w podjęciu właściwej decyzji.

Jakie dokumenty należy złożyć?
Do niektórych techników należy napisać podanie o przyjęcie i życiorys. Innym wystarczą kwestionariusze nadesłane przez szkoły podstawowe, w których m.in. znajdą się informacje o kandydacie. Technika wymagają też załączenia wykazu ocen uzyskanych w pierwszym półroczu ósmej klasy, a kiedy skończy się nauka w szkole podstawowej, trzeba donieść świadectwo końcowe. Niezbędne jest też zaświadczenie lekarza o stanie zdrowia i przydatności do zawodu, czasem wymagane jest dostarczenie całej karty zdrowia. Również terminy przyjmowania zgłoszeń, jak widać w tabeli, w poszczególnych szkołach są różne. Ze względu na tak wielką rozpiętość wymagań, należy wcześniej złożyć wizytę w wybranej szkole albo do niej zatelefonować, a w sekretariacie udzielą wyczerpujących informacji.

O rekrutacji
Złożenie odpowiednich dokumentów w sekretariacie szkoły to dopiero pierwszy i najłatwiejszy etap, jaki jest przed nami. Zanim zostaniemy szczęśliwymi uczniami wymarzonej szkoły, czeka nas jeszcze najtrudniejszy moment – egzaminy. Nie we wszystkich szkołach one obowiązują. Ale tam, gdzie są, bez wyjątku jest to egzamin z jęz. polskiego i matematyki. W kilku szkołach współdecydujące znaczenie przy rekrutacji będą miały oceny ze świadectwa ósmej klasy. Warto zatem, póki czas, o nie powalczyć. Pozostałe szkoły będą przyjmowały na podstawie wyników testów z jęz. polskiego i matematyki przeprowadzanych w tym roku w szkołach podstawowych (tzw. badanie kompetencji).

Pełna treść artykułu w kwietniowym wydaniu miesięcznika GEODETA

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article

Wielodrożność a Galileo
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS