wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
201620172018201920202021
| Kwiecień 1999, Nr 4 (47) |


• Systemy niwelacji geometrycznej – uwagi o metodyce wprowadzanych grawimetrycznych poprawek do wysokości i przewyższeń w systemach występujących w Polsce • Z różdżką na odkształcenia, czyli wykorzystanie pomiarów radiestezyjnych do interpretacji odkształceń podłoża budowlanego oraz budowali ziemnych pod wpływem filtracji • ...

powrót

Opracowanie redakcji

Automatyzacja w geodezji inżynieryjnej

W dniach 15-16 marca w Domu Technika w Warszawie odbyła się IV Konferencja Naukowo-Techniczna na temat „Problemy automatyzacji w geodezji inżynieryjnej”. Patronat honorowy nad konferencją przejęli i zaszczycili swoją obecnością: dr Marek Naglewski – podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, dr Kazimierz Bujakowski – Główny Geodeta Kraju, prof. Bogdan Ney – członek korespondent Polskiej Akademii Nauk, prof. Kazimierz Czarnecki – przewodniczący Stowarzyszenia Geodetów Polskich, prof. Antoni Stanisław Kwiatkowski – przewodniczący Kolegium Twórczości Technicznej Akademii Inżynierskiej w Polsce (AIP). Konferencji przewodniczył prof. Stanisław Pachuta – członek zwyczajny AIP. W czasie dwóch dni obrad odbyło się pięć sesji naukowych oraz wygłoszono ponad 30 referatów.

Uchwała i wnioski
IV KNT „Problemy automatyzacji w geodezji inżynieryjnej” organizowanej przez: Sekcję Geodezji Przemysłowej Komitetu Geodezji PAN, Gremium Geodezji, Kartografii, Katastru i Nawigacji Akademii Inżynierskiej w Polsce, Stowarzyszenie Geodetów Polskich. Uczestnicy IV KNT „Problemy automatyzacji w geodezji inżynieryjnej” wyrażają głębokie podziękowanie organizatorom, a szczególnie panu profesorowi Stanisławowi Pachucie, za sprawne zorganizowanie i przeprowadzenie cyklicznego już spotkania geodetów zajmujących się automatyzacją pomiarów. Atmosfera obrad oraz ich poziom wskazują na stymulujące działanie konferencji na zakres i tematykę badań środowisk naukowo-technicznych. Uczestnicy życzą Panu Profesorowi dalszego dobrego zdrowia i aktywności zawodowej.
1. Za szczególny walor konferencji uznaje się „zbliżenie jej do życia”, to znaczy zajęcie się zagadnieniami najbardziej aktualnymi i wnoszącymi rzeczywiste novum do technologii pracy innych branż. Przykładem niech będą opracowania dotyczące monitorowania nowych dużych budynków wznoszonych w Warszawie. Zdaniem uczestników prezentowane systemy powinny zostać niezwłocznie wdrożone. W tym celu wnioskuje się o znowelizowanie Rozporządzenia Ministra Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa do Prawa Budowlanego „w sprawie rodzaju i zakresu opracowań geodezyjno-kartograficznych oraz czynności geodezyjnych obowiązujących w budownictwie” z dnia 21 lutego 1995 r. (DzU nr 25 poz. 133). Kolejnym osiągnięciem konferencji jest poszerzenie tematyki obrad o zastosowanie najnowszych technik geodezyjnych (GPS), w zagadnieniach nawigacji, radiolokacji i meteorologii.

Pełna treść artykułu w kwietniowym wydaniu miesięcznika GEODETA

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article

Kolorowe wideo z orbity
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS