Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.

Archiwum GEODETY


Internetowe Archiwum GEODETY jest ogólnodostępne i zawiera:
• wszystkie artykuły zamieszczone w miesięczniku GEODETA w latach 1995–2023 w postaci osobnych plików PDF;
• wszystkie wydania miesięcznika GEODETA z lat 1995–2023 w postaci plików PDF.
Pliki można ściągać do wykorzystania na własne potrzeby. Copyright GEODETA Sp. z o.o. i następcy prawni. Wszystkie prawa zastrzeżone łącznie z tłumaczeniami na języki obce.

W przypadku problemów z dostępem do internetowego Archiwum GEODETY prosimy o kontakt mailowy (geoforum@geoforum.pl)


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
2023
| Czerwiec 1998, Nr 6 (37) |


• Mapa numeryczna to dzisiaj za mało - redakcyjna dyskusja na temat technologii GIS • Zestawienie optycznych niwelatorów samopoziomujących • Ze zdjęć taniej i szybciej - opracowanie Numerycznej Mapy Miasta Poznania metodą fotogrametryczną • Program "Mapa_SG – opracowanie mapy numerycznej zgodnej z wymogami Instrukcji K-1" ...

powrót

Stowarzyszenie Geoida Politechniki Warszawskiej

Studenckie życie jak w Madrycie

Międzynarodowe Spotkanie Studentów Geodezji – Madryt ’98

IGSM (International Geodetic Student Meeting) jest corocznym spotkaniem studentów geodezji. Politechnika w Madrycie była gospodarzem już jedenastej jego edycji. Od 1987 roku podobne zloty odbywały się w Holandii, Niemczech, Węgrzech, Austrii, Anglii, Czechach, a także Polsce (1995 r.). Przebieg spotkań zmieniał się pod wpływem nowych członków oraz sytuacji polityczno-gospodarczej w naszej części świata. Po otwarciu granic dla państw bloku postkomunistycznego organizacja koordynująca spotkania (IGSO – International Geodetic Student Organization) rozrosła się do ponad trzydziestu pięciu uczelni z osiemnastu krajów. Polskę reprezentują uczelnie z Olsztyna, Wrocławia, Warszawy i Krakowa.

W tym roku spotkanie studentów należących do IGSO zaczęło się 30 marca. Dzień upłynął na rejestracji i nie kończących się powitaniach z pozostałymi uczestnikami. Każdy otrzymał mnóstwo materiałów reklamowych oraz kilka niespodzianek od organizatorów, wśród nich koszulkę i obowiązujący harmonogram spotkania. Na zakończenie dnia odbyła się zabawa powitalna, podczas której zawierano pierwsze znajomości.
Wtorek był dniem oficjalnego otwarcia IGSM ’98. Zgromadzonych uczestników powitali przewodniczący Komisji Organizacyjnej, rektor tamtejszej Politechniki oraz dziekan Wydziału Topografii. W formie raportu przedstawiono działalność IGSO od ostatniego spotkania w Holandii. Sesję zamknął entuzjastycznie odebrany występ hiszpańskiego zespołu folklorystycznego (fot. poniżej). Po uroczystym lunchu na świeżym powietrzu Polacy postanowili bliżej poznać studentów pierwszego roku Wydziału Topografii, którzy właśnie w tym czasie wykonywali ćwiczenia polowe. Trochę nieśmiało pokazali nam prace, jakie muszą wykonać podczas drugiego semestru. Po udzieleniu kilku wskazówek wróciliśmy do naszego obozu, aby przygotować się do kolejnej części programu, czyli grup dyskusyjnych.

Pełna treść artykułu w czerwcowym wydaniu miesięcznika GEODETA



powrót

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Symulacja przerwania wału powodziowego
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama