wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
20162017201820192020
| Grudzień 2003, Nr 12 (103) |


• Czarny dzień geodezji – likwidacja GUGiK • Brak liderów i współpracy: debata GEODETY nt. barier w rozwoju GIS i dostępie obywatela do geoinformacji • Geodeci w Unii Europejskiej, cz. VIII – uznawanie dyplomów i kwalifikacji do wykonywania zawodu geodety we Włoszech • Niewiele nowości – zestawienie ...

powrót

Józef Woźniak, MP, AW

19 listopada ? Światowy Dzień GIS

Politechnika Wrocławska, Politechnika Warszawska, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego

We Wrocławiu Dzień GIS-u – obchodzony na całym świecie z inicjatywy firmy ESRI – został zorganizowany przez studentów koła naukowego GIS przy Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii Politechniki Wrocławskiej. Członkami koła są nie tylko studenci specjalności Geoinformatyka PW, ale również studenci Uniwersytetu Wrocławskiego i Akademii Rolniczej.
Wyrazem poparcia władz uczelni dla popularyzacji i rozwoju kształcenia w zakresie geoinformatyki był udział rektora prof. Tadeusza Lutego oraz prorektora ds. nauczania prof. Jerzego Świątka, który wygłosił wykład dotyczący rozwoju kształcenia w zakresie informatyki (w tym również geoinformatyki). Obydwaj panowie bardzo wysoko ocenili aktywność studentów i pracowników wydziału w budowie nowego wizerunku uczelni, w którym szczególnie ważną rolę odgrywa integracja i współpraca międzywydziałowa i środowiskowa, z coraz większym udziałem studentów.

Katarzyna Sosnowska z ESRI Polska przedstawiła przybyłym na Politechnikę Warszawską gościom ideę GIS-u, a także zwróciła uwagę na powszechność jego stosowania, popierając to wieloma przykładami.
Impreza na PW była nietypowa. A wynikło to z tego, że oprócz Karola Wesołowskiego z firmy Geosystems, prezentującego AutoMapę, nie byli obecni żadni przedstawiciele firm komercyjnych.

Z inicjatywy Studenckiego Koła Naukowego Gospodarki Przestrzennej przy Międzywydziałowym Studium Gospodarki Przestrzennej zorganizowano Dzień GIS-u na SGGW w Warszawie.
W ramach imprezy studenci kilku wydziałów SGGW, a także Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych Uniwersytetu Warszawskiego mieli okazję wysłuchania wykładów na temat systemów informacji geograficznej. „GIS jako nauka i narzędzie” to temat otwierającego wystąpienia profesora Heronima Olenderka, który poruszył m.in. kwestię definicji i interdyscyplinarności systemów informacji geograficznej, historii rozwoju SIP w Polsce i GIS na SGGW (wymienił m.in. tematy prac magisterskich i doktorskich z tego zakresu).

Pełna treść artykułu w grudniowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_article

Symulacja przerwania wału powodziowego
czy wiesz, że...
© 2005-2020 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

 • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
 • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
 • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
 • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

 • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
 • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
 • Jerzy Przywara
 • Bożena Baranek (szefowa Działu Prenumeraty)
 • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
 • Damian Czekaj
 • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
b.baranek@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS