wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Uber "naprawia" GPS w miastach
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019
| Maj 2006, Nr 5 (132) |


• NIKil novi, czyli podsumowanie wyników kontroli NIK na temat budowy ZSIN • Interes prawny – postępowanie administracyjne w sprawie wydania danych z katastru nieruchomości, cz. I • W 10 dni dookoła świata, czyli jak Endeavour pozyskał dane do numerycznego modelu Ziemi • Amerykanie nie mają obaw – modernizacja ...

powrót

Jerzy Przywara

NIKil novi

Podsumowanie wyników kontroli NIK na temat budowy Zintegrowanego Systemu Informacji o Nieruchomościach

Nie ma chyba takiej kontroli NIK-u, która nie znalazłaby żadnych nieprawidłowości. Podobnie było w przypadku głównego geodety kraju i oceny prac związanych z budową systemu katastralnego. Problem polega na tym, że to, co Izba „odkryła”, znane jest od co najmniej kilku lat zarówno głównemu geodecie kraju i nadzorującym go ministrom, jak i większości środowiska.

W drugiej połowie ubiegłego roku Najwyższa Izba Kont­roli przeprowadziła kont­rolę mającą na celu ocenę stanu prac nad Zintegrowanym Systemem Informacji o Nieruchomościach* (ZSIN) oraz sposobu wydatkowania przeznaczonych na nie środków**. Kontrola obejmowała lata 2000-2005 (I półrocze) i została przeprowadzona w: Ministerstwie Infrastruktury, Głównym Urzędzie Geodezji i Kartografii, starostwie wejherowskim i urzędach miast: Bytomia, Płocka i Olsztyna. W pierwszym zdaniu podsumowania wyników kontroli czytamy, że „Najwyższa Izba Kontroli negatywnie ocenia budowę Zintegrowanego Systemu Informacji o nieruchomościach w obszarze katastru nieruchomości”.

Pełna treść artykułu w majowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_articlereklama

Wydanie

rok
słowa kluczowe
rozdzielane przecinkami

reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt