wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
| Sierpień 2004, Nr 8 (111) |


• 44,73 zł za hektar, czyli jeden dzień z życia „kontrolera na miejscu” • Okroić mapę zasadniczą proponuje konsultant Banku Światowego Wojciech Matela • Biznesplan budowy Zintegrowanego Systemu Katastralnego • Eksperymenty pomiarowe z wykorzystaniem transmisji danych przez internet i telefonię GSM • ...

powrót

Adam Linsenbarth

ZaINSPIREowana Europa

Hasłem tegorocznej jubileuszowej konferencji Komisji Europejskiej poświęconej informacji geograficznej i GIS było: „Europejska Infrastruktura Danych Przestrzennych – stan aktualny”. Impreza, która odbyła się w warszawskim hotelu Sheraton, zgromadziła rekordową liczbę uczestników – 280 osób z 28 państw (w tym aż 110 z Polski).

Ze strony Komisji Europejskiej organizatorem konferencji było Wspólnotowe Centrum Badawcze (JRC – Joint Research Centre w Ispra, Włochy), natomiast organizatorami lokalnymi były: Instytut Geodezji i Kartografii w Warszawie i Instytut Gospodarki Przestrzennej i Mieszkalnictwa. Konferencja odbywała się pod patronatem honorowym ministra infrastruktury, ministra nauki i informatyzacji, marszałka województwa mazowieckiego oraz prezydenta Warszawy. Spośród ponad 120 nadesłanych referatów wygłoszono 68, natomiast pozostałe zostały zaprezentowane w sesjach posterowych. Uroczystego otwarcia konferencji dokonał Alessandro Annoni reprezentujący Komisję Europejską, który omówił historię corocznych spotkań. W imieniu polskiego rządu gości powitał prof. Michał Kleiber, minister nauki i informatyzacji. Nawiązując do strategii lizbońskiej mówiącej o społeczeństwie opartym na wiedzy oraz do projektów badawczych realizowanych w ramach 5. i 6. Programu Ramowego, minister podkreślił ogromną wagę, jaką Polska przywiązuje do informacji przestrzennej niezbędnej w konstruktywnym zarządzaniu gospodarką narodową. Zwrócił także uwagę na konieczność koordynacji i harmonizacji działań na poziomie europejskim, czego najlepszym wyrazem są dwa programy: INSPIRE oraz GMES. Zwrócił także uwagę na odpowiednie wykorzystanie środków przeznaczonych na strategię rozwoju regionalnego.

Pełna treść artykułu w sierpniowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Skanowanie szlaku kolejowego
czy wiesz, że...
© 2005-2022 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS