wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Otwieranie modeli 3D GUGiK w QGIS
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama

Archiwum GEODETY


Regulamin internetowego Archiwum GEODETY


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019
| Październik 2005, Nr 10 (125) |


• Taka praca, czyli kontrola na miejscu w ramach IACS • Nowości na Międzynarodowych Targach GEA 2005 w Poznaniu • GEOPORTAL.GOV.PL – kształtowanie społeczeństwa informacyjnego • Zestawienie profesjonalnych rejestratorów polowych

powrót

Marek Ziemak

Każdy ma robić swoje

Geodezyjna Izba Gospodarcza domaga się przestrzegania prawa

Minęły wakacje, skończyły się urlopy, wszyscy wracają do pracy. Emocje wzbudzają wybory parlamentarne i prezydenckie. Dużo sobie po nich obiecujemy. My, geodeci, po kilku trudnych latach szczególnie czekamy na nadejście lepszych czasów. Na razie jednak sami próbujemy robić, co się da, bez oglądania się na polityków.

Szybciej w ośrodkach!
Ostatnio podczas dyskusji w Izbie stwierdziliśmy, że wiele ośrodków dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej lekceważy maksymalne terminy ustalone w rozporządzeniu w sprawie zgłaszania prac geodezyjnych i kartograficznych (...):
- 10 dni roboczych od dnia złożenia zgłoszenia na przygotowanie materiałów;
- 6 dni roboczych od dnia złożenia dokumentacji na przeprowadzenie kontroli;
- 3 dni robocze od dnia złożenia dokumentacji na wydanie materiałów dla zleceniodawcy.
PODGiK-i nie dotrzymują tych terminów, bo nie wiąże się to z żadnymi sankcjami. W tej sytuacji Izba wystąpiła z wnioskiem do GUGiK, aby rozporządzenie w sprawie opłat za czynności geodezyjne uzupełnić o rutynowe, cennikowe kary za zwłokę w dotrzymaniu każdego z wymienionych terminów. Nasza propozycja jest następująca: 1% wartości faktury ODGiK za każdy dzień zwłoki, jednak nie mniej niż 20 zł. Chcemy, aby kwota kary nie była ograniczona. Może się więc zdarzyć, że ośrodek będzie musiał dopłacić wykonawcy, jeśli tylko spóźnienie będzie odpowiednio duże. Obecnie czekamy na odpowiedź GUGiK w tej sprawie.

Pełna treść artykułu w październikowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze edition_articlereklama

Wydanie

rok
słowa kluczowe
rozdzielane przecinkami

reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt