Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog

Archiwum GEODETY


Internetowe Archiwum GEODETY jest ogólnodostępne i zawiera:
• wszystkie artykuły zamieszczone w miesięczniku GEODETA w latach 1995–2023 w postaci osobnych plików PDF;
• wszystkie wydania miesięcznika GEODETA z lat 1995–2023 w postaci plików PDF.
Pliki można ściągać do wykorzystania na własne potrzeby. Copyright GEODETA Sp. z o.o. i następcy prawni. Wszystkie prawa zastrzeżone łącznie z tłumaczeniami na języki obce.

W przypadku problemów z dostępem do internetowego Archiwum GEODETY prosimy o kontakt mailowy (geoforum@geoforum.pl)


1995199619971998199920002001
2002200320042005200620072008
2009201020112012201320142015
2016201720182019202020212022
2023
| Styczeń 2008, Nr 1 (152) |


• Rozmowy: • z Jerzym Zielińskim z GUGiK o modelach baz topograficznych, • z Robertem Widzem (Intergraph Polska) o systemach EGiB • INSPIRE, czyli jak dogonić Europę • Laserowy skaning naziemny • Cyfrowe stacje fotogrametryczne • O operacji inżynierskiej sprzed 45 lat

powrót

Paulina Jakubicka-Wilczyńska

Kampinos w internecie

Coraz częściej do spaceru po lesie zachęca nas nie ładna pogoda i wolne popołudnie, ale ciekawie przygotowany serwis WWW. Najlepiej, żeby zawierał dużo dobrych zdjęć i ciekawostek dla miłośników nowych technologii. Oto wycieczka po Kampinoskim Parku Narodowym.

W siedzibie biura Banku Światowego w Warszawie 28 lis­topada 2007 r. odbyła się konferencja dotycząca projektu Wirtualny Kampinoski Park Narodowy. Uczestnikom spotkania zaprezentowano jego główny efekt: interaktywny portal Wirtualny Kampinoski Park Narodowy (dostępny pod adresem: www.gridw.pl/wkpn). Serwis opracowano, wykorzystując nowoczesne technologie – m.in. nawigację satelitarną GPS, wizualizację danych. Dyskutowano również o możliwości zastosowania tego serwisu w edukacji i zarządzaniu przestrzenią.

Portal WKPN powstał z myślą o uczniach, turystach i wszystkich miłośnikach Puszczy Kampinoskiej, aby ukazać jej walory przyrodnicze, krajobrazowe i kulturowe oraz upowszechniać aktywne formy edukacji ekologicznej. Stworzono w nim trzy wirtualne ścieżki edukacyjno-poznawcze: wokół Sierakowa, Zaborowa i Roztoki. Aby je wyświetlić, należy kliknąć myszką odpowiednią ikonę. Każda z tras została szczegółowo opisana, a nawet zilustrowana dodatkowymi materiałami, m.in. zdjęciami (rys. 1), panoramami, filmami, dźwiękami czy mapami przyrodniczymi.
Z myślą o młodzieży szkolnej przygotowano trasę GLOBE Games 2007, będącą wariantem ścieżki wokół Sierakowa. GLOBE Games (a więc Gry GLOBE) to coroczne spotkania młodzieży uczestniczącej w programie edukacyjnym GLOBE (Global Learning and Observations to Benefit the Environment). W 2007 roku odbyło się ono w Kampinoskim Parku Narodowym. Przez trzy dni uczniowie brali udział w zajęciach terenowych, grach i zabawach przyrodniczych...

Pełna treść artykułu w styczniowym wydaniu GEODETY

powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy

Symulacja przerwania wału powodziowego
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS