wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-02-10| Edukacja, Ludzie

Jak radzili sobie absolwenci AGH rocznika 2009

Akademia Górniczo-Hutnicza przeprowadziła badania na temat zawodowych losów absolwentów tej uczelni, którzy studia ukończyli w 2009 roku.


Jak radzili sobie absolwenci AGH rocznika 2009

Na ankietę Ośrodka Monitorowania Kadry Zawodowej przy Centrum Karier AGH odpowiedziało 1216 respondentów. Wśród przeanalizowanych danych znalazły się takie zagadnienia, jak: szczegółowe wymagania pracodawców wobec absolwentów AGH, status zawodowy absolwentów, liczba propozycji zatrudnienia, czas poszukiwania pracy, czynniki decydujące o przyjęciu do pracy czy wykorzystanie wiedzy i kwalifikacji zdobytych podczas studiów.

Z badania wynika, że 42% absolwentów otrzymało więcej niż jedną propozycję pracy, a 40% znalazło zatrudnienie w czasie krótszym niż 1 miesiąc. Dla 61% absolwentów ukończenie AGH okazało się atutem przy rekrutacji. Natomiast najbardziej pożądane przez pracodawców są: ukończenie odpowiedniego kierunku studiów lub specjalizacji, znajomość języków obcych oraz motywacja i obsługa komputera.

Wyniki ankiety

Źródło: AGH


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
najlepszy będzie zawsze technik - najłatwiej utrzymać takiego za pysk
odpowiedz zgłoś
brawo Natomiast najbardziej pożądane przez pracodawców są: ... i obsługa komputera.
odpowiedz zgłoś
2 komentarzezobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pożar w Wólce Kosowskiej okiem satelity
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS