wiadomościksięgarniaMiesięcznik GEODETAreklamakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2006-09-08| Geodezja, Firma, Software, Instytucje, Imprezy, Kataster

Wyniki testów oprogramowania dla EGiB


5 września w siedzibie GUGiK odbyło się spotkanie dostawców oprogramowania dla ewidencji gruntów i budynków, przedstawicieli GUGiK, CODGiK oraz autorów procedury testowej. Podsumowano zrealizowane testy, przeprowadzone przez Centralny Ośrodek Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej oraz omówiono szczegółowe uwagi, które wpłynęły od uczestników procedury testowej.

Przedstawiciele dostawców wnioskowali o zmianę niektórych atrybutów i lepsze uwzględnienie praktyk stosowanych przez jednostki powiatowe. Uczestnicy spotkania zgodzili się, że należy uaktualnić obecną procedurę testową, wprowadzając zmiany w zakresie obligatoryjności danych w zgodzie ze standardem SWDE. Nowa procedura testowa zostanie opracowana do 13 września i każdy z producentów oprogramowania dla EGiB będzie mógł się jej ponownie poddać.
Powołano Komitet Techniczny, który ma pomóc w uniknięciu trudności związanych z wdrażaniem EGiB. Jego zadaniem będzie również wspieranie, doradzanie i opiniowanie w zakresie aspektów technicznych, organizacyjnych i regulacyjnych dotyczących oprogramowania EGiB na potrzeby projektu GEOPORTAL.GOV.PL oraz IPE.

CODGiK dokonał weryfikacji następującego oprogramowania EGiB:

Ponieważ procedura zatwierdzania wyników jeszcze się nie zakończyła, nie można na razie podać szczegółowej punktacji. Testowanie oprogramowania uzyskały od 76,5 do 95 punktów na 96 punktów możliwych. Według wstępnej oceny wszystkie zawarte w tabeli rozwiązania nadają się do prowadzenie ewidencji gruntów i budynków, zapewniając odpowiedni poziom zgodności z obowiązującym prawem i wymaganiami systemu IPE.

Źródło: GUGiK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Punktacja jest juz znana... Wystarczy zerknac na http://ewid.kpg.pl/wydarzenia.php nawet jest scan wynikow... Dziwnym trafem nikt oprocz KPG, ktore wypadlo najlepiej ze swoim EWID 2000, nie publikuje wynikow, nawet GUGIK....
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Geospatial Revolution, odc. 1
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS