wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-02-02| GNSS, Geodezja, Instytucje, Imprezy

W Tychach o plusach i minusach ASG-EUPOS

Uczestnicy warsztatów szkoleniowych, które odbyły się wczoraj (1 lutego) w Tychach mieli okazję zapoznać się z wykorzystaniem systemu ASG-EUPOS do pomiarów geodezyjnych.


W Tychach o plusach i minusach ASG-EUPOS

W czasie warsztatów referenci wskazali źródła błędów przy pomiarach satelitarnych oraz ich wpływ na wyznaczaną pozycję, przedstawili poszczególne typy pomiarów GNSS oraz ograniczenia w stosowaniu tej technologii. Adam Domagała z firmy Instrumenty Geodezyjne Tadeusz Nadowski omówił technologię pomiarów względnych GPS metodami postprocessingu i w czasie rzeczywistym. Ponadto uczestnicy otrzymali zalecenia techniczne GUGiK dotyczące pomiarów GNSS z wykorzystaniem stacji referencyjnych ASG-EUPOS, które omówił Szymon Wajda z Urzędu.

W warsztatach wzięło udział 140 osób, przedstawicieli administracji i firm geodezyjnych oraz śląski inspektor nadzoru geodezyjnego Mirosław Puzia. Gości powitał wiceprezydent Tychów Michał Gramatyka oraz geodeta miejski i wiceprezes SGP Alicja Kulka. Warsztaty zatytułowane „Pomiary geodezyjne z wykorzystaniem systemu ASG-EUPOS oraz kontrola i przyjęcie do PZGiK opracowań powstałych z wykorzystaniem technologii GNSS” zorganizowali: miejscowe koło SGP oraz Wydział Geodezji UM Tychy.

Źródło: SGP (koło w Tychach)


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
bezpłatne dla uczestników nie znaczy że bezkosztowe 1. Po to pewnie był Nadowski żeby nie było na minusie 2. Dlaczego akurat On? może się najzwyczajniej na tym zna? 3. miesz(k)ańcu nie mieszaj ludziom w głowach. Tak samo SGP jak i UM ma w statucie współpracę z innymi organizacjami i urzędami. Wykonują tylko swoje zadania statutowe. Zamiast jęczeć trzeba było pójść, posłuchać i może się czegoś dowiedzieć zamiast marudzić że ktoś zarobił. Z Tobą Nadowski też by pewnie zrobił biznes, bo mu raczej "rybka" z kim działa, byle było skutecznie. Troll żadna krypto- po prostu reklama i nie sądzę żeby to organizatorzy ukrywali. A i tak najbardziej podoba mi się opinia Stacha, :)
odpowiedz zgłoś
jak to bezplatne? oczywiście, że platne A ile kosztowała sala konferencyjna w urzędzie miasta???
odpowiedz zgłoś
szkolenie było bez opłat szkolenie przeprowadzono zupełnie bezpłatnie, za ktore dziękujemy, świetny pomysł, nareszcie komuś się chciało...
odpowiedz zgłoś
opinia Organizatorzy wzięli kasę tzn. SGP - że firmował urząd miasta Tychy to wynika z zasiadania urzędnika na stołku urzędniczym i stołku wiceprezesa SGP :):):) Multistołkowa Pani Urzędnik i wykorzystywanie wizerunku Urzędu naszego miasta dla celów Stowarzyszenia.
odpowiedz zgłoś
merytorycznie dobrze przygotowany wykład Pan Domagała przygotował i przedstawił merytorycznie świetnie opracowaną prezentację bez reklamy jakiejkolwiek firmy. No może świetnie zareklamowal swoją wiedzę i doświadczenie, za co serdeczne dzięki.
odpowiedz zgłoś
. Troll, to samo można powiedzieć o reklamie TPI i ich szkole pomiarów?
odpowiedz zgłoś
??? Czy to nie jest czasem kryptoreklama firmy " Instrumenty Geodezyjne Tadeusz Nadowski " ??? przez instytucje państa ??? Czy to SZKOLENIE organizował URZĄD? - to dlaczego w prywatnej firmie? A może organizatorem była FIRMA? - to dlaczego podpiera się URZĘDNIKAMI ? co na to CBA ?
odpowiedz zgłoś
Adam ale żeś ośiwiał
odpowiedz zgłoś
8 komentarzyzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Wypis lub wyrys przez ePUAP
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS