Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2011-01-20| Geodezja, Firma, Instytucje

Rusza TERYT 2

W siedzibie GUGiK w środę (19 stycznia) podpisano umowę na zebranie i weryfikację danych o granicach jednostek podziałów terytorialnych. Urząd wkrótce roześle listy do ODGiK-ów z prośbą o sprawną współpracę z wykonawcami zamówienia.


Rusza TERYT 2 <br />
fot. BS
fot. BS

Jolanta Orlińska, główny geodeta kraju, podkreśliła, że dane te będą cennym źródłem wiedzy dla wielu resortów, przedsiębiorców i obywateli. Wyraziła też nadzieję, że umowa zostanie zrealizowana w terminie i z dobrym rezultatem. Przedstawiciele GUGiK przyznali, że projekt nie usunie wszystkich rozbieżności, ale pozwoli lepiej kontrolować granice.

Reprezentanci firm zauważyli, że sprawna realizacja projektu zależy również od PODGiK-ów. I zaproponowali, żeby już teraz wystosować pismo do wszystkich geodetów powiatowych lub starostów z prośbą o sprawną współpracę z wykonawcami TERYT-u 2. – Takie pismo do wszystkich ośrodków wkrótce zostanie rozesłane – powiedział Marcin Leończyk – kierownik projektu.

Umowę podpisali: prezes OPGK Gdańsk Wojciech Frankowski, prezes OPGK Olsztyn Waldemar Klocek, wiceprezes OPGK Kraków Zbigniew Stefański. Przedstawiciele OPEGIEKA Elbląg podpiszą umowę w późniejszym terminie. Zobacz tabelkę z wynikami przetargu.

Termin realizacji zamówienia wynosi 12 miesięcy. Podzielono je na trzy etapy. Łączna wartość projektu to 46 mln zł, z czego 30,7 mln przeznaczono na zamówienia podstawowe.

Zamówienie obejmuje:
• aktualizację przebiegu granic obrębów ewidencyjnych wraz z analizą poprawności;
• wykazanie ewentualnych rozbieżności w przebiegu granic obrębów ewidencyjnych;
• określenie jednoznacznego przebiegu granic obrębów ewidencyjnych i uzgodnienie ich z właściwymi starostami;
• integrację opracowanych danych z innymi rejestrami (m.in. TERYT, PRNG);
• utworzenie bazy danych przebiegu granic jednostek podziałów terytorialnych;
• opracowanie dokumentacji technicznej.

Barbara Stefańska


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Najdokładniejsza mapa magnetyczna Ziemi
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS