wiadomościksięgarniaprenumeratareklamakontaktRODOpolityka prywatności
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
reklama
strona główna rss
PRENUMERATA TRADYCYJNAPRENUMERATA CYFROWA
Ewolucja Uzupełniającej Mapy Polski
blog
DRONY DLA GEODETY

DRONY DLA GEODETY
NAWI

NAWI
NIWELATORY

NIWELATORY
TACHIMETRY

TACHIMETRY
SKANOWANIE LASEROWE

SKANOWANIE LASEROWE
BENTLEY GEOMAGAZYN

BENTLEY GEOMAGAZYN


reklama
reklama
|2011-01-12| GIS, Mapy, Teledetekcja

"Miasto ruin" nominowane do prestiżowej nagrody

Krótkometrażowy film „Miasto ruin” prezentujący Warszawę w 1945 roku z lotu ptaka został nominowany do nagrody Amerykańskiego Stowarzyszenia Efektów Specjalnych (VES) w kategorii „Wybitne efekty specjalne w projektach pozakinowych”.


"Miasto ruin" nominowane do prestiżowej nagrody

Tę 5-minutową animację za ponad milion złotych wykonało warszawskie studio Platine Image na zlecenie Muzeum Powstania Warszawskiego. Do jej opracowania wykorzystano m.in. 600 sowieckich fotografii powojennej Warszawy oraz dwa fotoplany (z 1945 i 1947 r.), które twórcom udostępnili kartografowie z Wojska Polskiego. Nad filmem przez rok pracowało 30 osób, wykorzystując ok. 100 komputerów.

Wśród pozostałych filmów nominowanych za efekty specjalne są m.in. „Alicja w krainie czarów” Tima Burtona, „Incepcja” Christophera Nolana, „Tron: Dziedzictwo” Josepha Kosinskiego, także inna produkcja Plantige Image – „Paths of Hate”. Gala wręczenia nagród odbędzie się 1 lutego w Los Angeles.

Źródło: PAP, JK


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
ale ściema z tymi 30 osobami przez rok (ze niby płacili im po ~2700, licząc bez zysku dla firmy)... ładna ściema by się tylko NIK nie przyczepił. Licząc w druga stronę zapłaciliśmy 3333 zł za każda sekundę tego filmu, z czego sam przelot trwa ile z 2 minuty? Nawet jak renderowali 25 klatek na sekundę to mamy 133 zł za render klatki który trwa z max godzinę? Wymodelowali parę budynków resztę pościli skryptem z bibliotekami tekstur narzucili malarski filtr i parę innych graficznych sztuczek. A można było za ta kasę zrobić prawdziwy model 3D i udostępnić za pomocą jakiejkolwiek przeglądarki 3D nawet webowej... Nie wiem jak wyale ja chciałbym zobaczyć ten model a nie film... Trzymam kciuki za "Paths of Hate".zobacz też:reklama
reklama

© 2005-2019 Geodeta Sp. z o.o.
mapa stronyprenumeratareklamakontakt