Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2010-11-22| GNSS, Instytucje, Imprezy

Spece od GNSS zjechali na WAT

Ponad trzydziestu przedstawicieli centrów analiz EPN (EUREF Permanent Network) z dziesięciu krajów europejskich przybyło do Warszawy, by ustalić wspólną strategię obliczeń.


Spece od GNSS zjechali na WAT

EPN jest siecią ponad 200 permanentnych stacji GNSS zarządzaną przez EPN Central Bureau (www.epncb.oma.be), a jej głównym zadaniem jest realizacja systemu odniesień przestrzennych ETRS'89 (European Terrestrial Reference System). W chwili obecnej w ramach EPN funkcjonuje w Europie 17 centrów analiz prowadzących obliczenia własnych podsieci, które są łączone w rozwiązanie europejskie przez BKG (Bundesamt für Kartographie und Geodäsie).

7. spotkanie robocze zorganizowane przez Centrum Geomatyki Stosowanej WIG WAT odbyło się w dniach 18-19 listopada. Miało na celu wypracowanie i ustalenie wspólnych strategii obliczeń prowadzonych w ramach EPN dla stworzenia możliwie najdokładniejszego i najbardziej stabilnego europejskiego układu odniesienia dla pomiarów geodezyjnych. Wzięli w nim udział eksperci zajmujący się zaawansowanymi metodami opracowania obserwacji satelitarnych GNSS. Polskę reprezentowali przedstawiciele dwóch rodzimych centrów analiz EPN: przy Politechnice Warszawskiej i Wojskowej Akademii Technicznej.

Zjazd podzielono na 3 części. Pierwsze dwie były sesjami sprawozdawczymi TWG (Technical Working Group) oraz poszczególnych centrów z dotychczasowej działalności. Trzecia sesja poświęcona była ogromnemu projektowi ponownego opracowania archiwalnych obserwacji satelitarnych gromadzonych przez europejskie stacje permanentne (EPN Re-processing Project).

Źródło: CGS WAT


«« powrót

Udostępnij:    

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Pobieranie danych BDOT10k oraz wtyczka QGIS
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS