Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
|2010-02-09| Geodezja, Edukacja, Instytucje

Lokalne centrum analiz EUREF w CGS WAT



Grupa Robocza EUREF (Podkomisja Międzynarodowej Asocjacji Geodezji ds. Europejskiego Układu Odniesienia) podjęła decyzję o utworzeniu kolejnego, 17. Lokalnego Centrum Analiz (LAC), które będzie się znajdowało na Wydziale Inżynierii Lądowej i Geodezji Wojskowej Akademii Technicznej.

MUT (Military University of Technology) LAC funkcjonuje przy Centrum Geomatyki Stosowanej od grudnia 2009 roku (1560. tydzień GPS). Zajmuje się opracowywaniem satelitarnych danych obserwacyjnych z podsieci składającej się ze 114 stacji EPN (European Permanent Network) równomiernie rozmieszczonych na terenie Europy (jest to obecnie największa spośród 17 podsieci EPN). Co tydzień wyniki obliczeń (rozwiązania „swobodne” w formacie SINEX) dobowe i tygodniowe przesyłane są do Regionalnego Centrum Danych BKG (Bundesamt für Kartographie und Geodäsie), gdzie są łączone z wynikami z innych Centrów Analiz w celu stworzenia oficjalnego tygodniowego rozwiązania EPN. Nowe centrum obliczeniowe, oprócz rutynowych obliczeń praktycznie połowy europejskiej sieci stacji referencyjnych, uczestniczy w kilku programach badawczych, z których najważniejszym jest „EPN reprocessing”.

MUT (Military University of Technology) LAC funkcjonuje przy Centrum Geomatyki Stosowanej na Wydziale Geodezji i Inżynierii Lądowej Wojskowej Akademii Technicznej od grudnia 2009 roku (1560. tydzień GPS). Zajmuje się opracowywaniem danych obserwacyjnych z podsieci składającej się ze 114 stacji EPN (European Permanent Network) równomiernie rozmieszczonych na terenie Europy. Co tydzień wyniki obliczeń (tj. rozwiązania „swobodne” w formacie SINEX) przesyłane są do Regionalnego Centrum Danych BKG (Bundesamt für Kartographie und Geodäsie), gdzie następnie są łączone z wynikami z innych Centrów Analiz w celu stworzenia oficjalnego tygodniowego rozwiązania EPN (dostępne na stronie: www.epncb.oma.be).

Źródło: CGS WAT


«« powrót

Udostępnij:
udostępnij na Facebook
   

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

Jak skanowano największy atlas świata
play thumbnail
czy wiesz, że...
© 2023 - 2025 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
[email]
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS

RODO
polityka prywatności
mapa strony
kontakt
reklama