wiadomościMiesięcznik GEODETAprenumeratareklamaksięgarniakontaktRODOpolityka prywatnościnewsletter
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2009-11-27| GNSS, Geodezja, Mapy, Instytucje

WAT i Vattenfall: gorące porozumienie


23 listopada podpisano porozumienie pomiędzy Vattenfall Heat Poland SA oraz Wojskową Akademią Techniczną. Formalny początek współpracy poprzedziła seria spotkań i rozmów o potrzebie wykorzystania innowacyjnych technologii pomiarowych w utrzymaniu i funkcjonowaniu obiektów elektrociepłowni.

Treść umowy obejmuje współpracę oraz udostępnienie przez VHP infrastruktury technicznej w ramach projektów naukowo-badawczych prowadzonych przez WAT. Istotnym elementem działań będzie projekt prowadzony przez inicjatora współpracy – Centrum Geomatyki Stosowanej WAT – dotyczący wykorzystania innowacyjnych technik pomiarowych na potrzeby obsługi geodezyjnej elektrociepłowni. Główny nacisk w projekcie zostanie położony na wykorzystanie pomiarów satelitarnych GNSS. Oprócz działalności związanej ze służbą EUREF, zespół CGS (dysponujący wydajnym sprzętem komputerowym i wysokiej klasy oprogramowaniem) prowadzi prace związane z wykorzystaniem techniki GNSS w monitorowaniu przemieszczeń konstrukcji inżynierskich. Powołana w najbliższym czasie grupa robocza ustali konkretne obszary współpracy. Oprócz CGS w projektach wezmą udział również inne jednostki organizacyjne WAT prowadzące badania z zakresu: energetyki, elektroniki, optoelektroniki i chemii.

W podpisaniu porozumienia ze strony Akademii oprócz rektora gen. bryg. dr. hab. inż. Zygmunta Mierczyka wzięli udział dr hab. inż. Mariusz Figurski oraz mgr inż. Maciej Wrona – odpowiedzialny za współpracę między stronami. Vattenfall Heat Poland reprezentowali: dyrektor pionu produkcji Henryk Kleczkowski (członek zarządu), dyrektor departamentu realizacji inwestycji EC Siekierki Andrzej Jaworski oraz odpowiedzialny za współpracę z WAT kierownik realizacji inwestycji EC Siekierki Arkadiusz Kurdej.

Maciej Wrona (WAT)


«« powrót

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

komentarze news_pl
Brawo Waciaki Nieźle Macias:) Prężnie i dumnie :)
odpowiedz zgłośzobacz też:wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Dron prześwietla budynek za pomocą wi-fi
czy wiesz, że...
© 2005-2021 Geodeta Sp. z o.o.
created by BRTSOFT

O nas

  • Właścicielem portalu Geoforum.pl jest Geodeta Sp. z o.o., wydawca miesięcznika GEODETA oraz serwisu egeodeta24.pl
  • Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp. Od 2005 roku na bieżąco dostarcza informacji z powyższych dziedzin i umożliwia ich komentowanie.
  • GEODETA (Magazyn Geoinformacyjny) ukazuje się od czerwca 1995 roku i jest największym oraz najbardziej popularnym polskim miesięcznikiem prezentującym aktualne zagadnienia z zakresu: geodezji, kartografii, katastru, GIS-u, fotogrametrii i teledetekcji, nawigacji satelitarnej itp.
  • GEODETA cyfrowy to elektroniczna wersja tradycyjnego wydania miesięcznika. W serwisie egeodeta24.pl można zamawiać zarówno prenumeratę, jak i pojedynczne wydania

Zespół redakcyjny

  • Katarzyna Pakuła-Kwiecińska (redaktor naczelny)
  • Anna Wardziak (sekretarz redakcji)
  • Jerzy Przywara
  • Jerzy Królikowski (redaktor prowadzący Geoforum.pl)
  • Damian Czekaj
  • Bogdan Grzechnik

Kontakt

Geodeta Sp. z o.o.
02-541 Warszawa,
ul. Narbutta 40/20
tel. (22) 849-41-63, 646-87-44
redakcja@geoforum.pl
prześlij newsa

Prenumerata
prenumerata@geoforum.pl
egeodeta24@geoforum.pl
Reklama
k.kwiecinska@geoforum.pl

facebook twitter linkedIn Instagram RSS