Ciekawe Tematyarchiwum Geodetywiadomościnewsletterkontaktreklama
Najnowsze wydarzenia z dziedziny geodezji, nawigacji satelitarnej, GIS, katastru, teledetekcji, kartografii. Nowości rynkowe, technologiczne, prawne, wydawnicze. Konferencje, targi, administracja.
blog
|2010-11-16| Mapy, Imprezy

Regaty samotnych żeglarzy dookoła świata na mapie

Około 300 mil morskich pozostało naszemu reprezentantowi Zbigniewowi „Gutkowi” Gutkowskiemu do końca pierwszego etapu w regatach samotnych żeglarzy dookoła świata Velux 5 Oceans Race. Jego jacht „Operon Racing” przewodzi jednostkom zmierzającym do mety I etapu regat w Cape Town. Dwa dni temu (14 listopada) dotarł tam po 28 dniach samotnego rejsu non-stop Amerykanin Brad Van Liew płynący jachtem „Le Pingouin”.


Regaty samotnych żeglarzy dookoła świata na mapie

Prawie na żywo można obserwować położenie jachtów na mapie regat, wykorzystującej silnik Google Maps. Wygląda na to, że pełna emocji będzie walka o trzecie miejsce pomiędzy Kanadyjczykiem Derekiem Hatfieldem i Brytyjczykiem Chrisem Stanmore-Majorem. Ostatni w stawce, Belg Christophe Bullens, jest daleko w tyle, jeszcze na półkuli północnej.

Kolejność zawodników 16 listopada 2010 r., godz. 12.00 UTC:
1. Brad Van Liew („Le Pingouin”) na mecie I etapu,
2. Zbigniew Gutkowski („Operon Racing”) – prędkość 7 węzłów, odległość do mety 308 Mm,
3. Derek Hatfield („Active House”) – pęrdkość 9 węzłów, odległość do lidera 611 Mm, odległość do mety 919 Mm,
4. Chris Stanmore-Major („Spartan”) – prędkość 8 węzłów, odpowiednio 791 Mm i 1098 Mm,
5. Christophe Bullens („5 Oceans of Smiles”) – prędkość 3 węzły, odpowiednio 3411 Mm i 3719 Mm.

AW


«« powrót

Udostępnij:    

dodaj komentarz

KOMENTARZE Komentarze są wyłącznie opiniami osób je zamieszczających i nie odzwierciedlają stanowiska redakcji Geoforum. Zabrania się zamieszczania linków i adresów stron internetowych, reklam oraz tekstów wulgarnych, oszczerczych, rasistowskich, szerzących nienawiść, zawierających groźby i innych, które mogą być sprzeczne z prawem. W przypadku niezachowania powyższych reguł oraz elementarnych zasad kultury wypowiedzi administrator zastrzega sobie prawo do kasowania całych wpisów. Użytkownik portalu Geoforum.pl ponosi wyłączną odpowiedzialność za zamieszczane przez siebie komentarze, w szczególności jest odpowiedzialny za ewentualne naruszenie praw lub dóbr osób trzecich oraz szkody wynikłe z tego tytułu.

ładowanie komentarzy



zobacz też:



wiadomości

słowo kluczowe
kategoria
rok
archiwum
Symulacja przerwania wału powodziowego
czy wiesz, że...
© 2023 - 2024 Geo-System Sp. z o.o.

O nas

Geoforum.pl jest portalem internetowym i obszernym kompendium wiedzy na tematy związane z geodezją, kartografią, katastrem, GIS-em, fotogrametrią i teledetekcją, nawigacją satelitarną itp.

Historia

Portal Geoforum.pl został uruchomiony przez redakcję miesięcznika GEODETA w 2005 r. i był prowadzony do 2023 r. przez Geodeta Sp. z o.o.
Od 2 maja 2023 roku serwis prowadzony jest przez Geo-System Sp. z o.o.

Reklama

Zapraszamy do kontaktu na adres
redakcji:

Kontakt

Redaktor prowadzący:
Damian Czekaj
Sekretarz redakcji:
Oliwia Horbaczewska
prześlij newsa

facebook twitter linkedIn Instagram RSS